هوای کردستان گرمتر می‌شودبه گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ علی پناهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: پیش بینی‌ها نشان می دهد، در پنج روز آینده جو استان پایدار است و بجز افزایش پوشش ابر و وزش باد در ساعات بعدازظهر پدیده دیگری نداریم.

وی افزود: طبق هشدار صادره سطح زرد شماره ۱۵، طی امروز و فردا شرایط برای انتقال غبار به استان و کاهش نسبی کیفیت هوا بخصوص در نیمه شرقی و جنوبی استان فراهم است.

معاون توسعه پیش‌بینی هواشناسی کردستان پیش بینی کرد از فردا چهارشنبه تا یکشنبه هفته آینده موج گرما بر استان مستقر می شود و دمای بیشینه در نقاطی چون سنندج، مریوان، سروآباد و منطقه اورامانات بیش از ۴۰ درجه باشد.

وی با بیان اینکه افزایش دما و وزش باد پتانسیل آتش سوزی را در مراتع و جنگل‌های استان افزایش می دهد، در شبانه‌روز گذشته سلین با ۴۲.۲ درجه سانتی گراد، سروآباد با ۴۰ درجه، سنندج و موچش با ۳۷ درجه به ترتیب گرمترین نقاط استان بوده اند.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری، ثبت و مخابره می‌کنند.منبع

بخوانید:  سختگیر نبودم احساس مسئولیت می‌کردم