هیچ مستندی از کمک نظامی ایران به روسیه برای جنگ اوکراین وجود ندارد

در این دیدار در خصوص بحران های پیش روی جامعه جهانی شامل جنگ، بحران غذایی، بحران انرژی، بحران آب و وضعیت های بشردوستانه در جهان نیز تبادل نظر شد. 

انتهای پیام/

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

رئیس مجمع عمومی با اشاره به برجام، ابراز امیدواری کرد رایزنی ها و تماس های جاری میان طرف های برجام، هر چه زودتر منجر به احیای این توافق شود. رئیس مجمع عمومی احیای برجام را به سود صلح و امنیت جهانی دانست.

امیرعبداللهیان ضمن تشکر از این دعوت گفت، ایران تلاش خواهد کرد در این نشست، حضور فعال و تاثیرگذاری داشته باشد.

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل در این دیدار، عفو عمومی از سوی رمقام معظم رهبری ایران را ستود و گفت این اقدام جمهوری اسلامی ایران شایسته تقدیر و ستایش است. 

وزیر امور خارجه کشورمان به رایزنی های انجام شده در ارتباط با توافق در چارچوب برجام اشاره کرد و گفت تیمی از آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران حضور داشت و قرار است آقای گروسی، مدیر کل آژانس نیز به زودی به ایران سفر نماید.

به گزازش خبرگزاری برنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دومین روز حضور پرکار خود در ژنو، با سابا کروسی، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به تحولات اوکراین، بر موضع اصولی کشورمان مبنی بر احترام به استقلال و تمامیت سرزمینی کشورها تاکید کرد و واهی بودن اتهامات مبنی بر کمک نظامی ایران به روسیه علیه اوکراین را مورد تاکید قرار داد و گفت هیچ مستندی در این زمینه وجود ندارد.

بخوانید:  افزایش بازارچه های خوداشتغالی زنان بی سرپرست در رشت

رئیس مجمع عمومی با اشاره به پیشرفت های زیاد ایران در حوزه مدیریت آب، از ایران درخواست کرد در نشست ماه مارس سازمان ملل در سال ۲۰۲۴ در مورد آب، مشارکت فعالی داشته باشد. 

در این دیدار کروسی از میزبانی بیش از ۵ میلیون آواره افغانی علیرغم چالش های پیش روی ایران بواسطه تحریم ها قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار تاکید کرد که احترام به حقوق بشر ریشه در اعتقادات و فرهنگ ما دارد و ایران به تعامل خود با مکانیسم حقوق بشر و کمیساریای عالی حقوق بشر ادامه خواهد داد، 

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل از حضور عالی رتبه ایران در شورای حقوق بشر و تشریح مواضع ایران در این شورا، قدردانی کرد.


آیا این خبر مفید بود؟