هیچ پهپادی به روسیه ندادیم و نمی‌دهیم

انتهای پیام/

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما هیچ سلاح و پهپادی برای به کارگیری در جنگ با اوکراین به روسیه نداده و نخواهیم داد.آیا این خبر مفید بود؟

به گزارش خبرگزاری برنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امشب در هجدهمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) در دیدار با مدیران عضو با اشاره به شایعه فروش پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین گفت: ما هیچ سلاح و پهپادی برای به کارگیری در جنگ با اوکراین به روسیه نداده و نخواهیم داد و همکاری‌های روسیه و ایران بدور از جنگ اوکراین، ادامه پیدا خواهد کرد.

ارسال پیام از سوی آمریکا برای حفظ فرصت توافق طی هفته‌های گذشته

امیرعبداللهیان با اشاره به گفت‌وگویش با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، خاطرنشان کرد: در تماس با جوزپ بورل گفتم آماده‌ام تیمی از کارشناسان نظامی ایران و اوکراین ادعای استفاده از پهپاد ساخت ایران در جنگ اوکراین را بررسی کند.


وی تاکید کرد: ما برای رسیدن به توافق خوب و پایدار آمادگی داریم و تلاش‌ها در این باره جریان دارد. از طرف آمریکایی می‌خواهیم دست از رفتار ریاکارانه بردارد.


پیشنهاد بررسی ادعای استفاده از پهپاد ایرانی با حضور کارشناسان نظامی اوکراین و ایران/امیر عبداللهیان: هیچ پهپادی به روسیه ندادیم و نمی‌دهیم

وزیر امور خارجه افزود: ما با روسیه دارای همکاری‌های متنوع از جمله در حوزه دفاعی هستیم. در گذشته تسلیحاتی را از روسیه گرفته ایم و تسلیحاتی را در اختیار روسیه قرار داده ایم اما در جریان جنگ اوکراین خیر.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه طرف آمریکایی در چند روز گذشته تلاش کرد با پیام‌های دیپلماتیک فرصت توافق را حفظ کند، گفت: البته به طور همزمان در برخی جاها هم به دنبال ایجاد آشوب و ترور در ایران بودند.  

بخوانید:  تلاش می کنیم نماینده شایسته ای در مسابقات بسکتبال غرب آسیا باشیم


|