وارد شدن خسارت ۲۱۵۹ میلیارد تومانی به بخش کشاورزی آذربایجان‌غربی

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت :  در حمایت از بیمه گزاران، پرداخت غرامت ها و افزایش نفوذ تعداد کارگزاران بیمه با توجه به تعداد بالای بهره بردار بخش کشاورزی در استان ، لازم است افزایش یابد.

وی عدم تخصیص به موقع منابع مالی و اعتباری از طرف دولت به صندوق بیمه محصولات کشاورزی برای جبران بخشی از خسارت وارده به کشاورزان را یکی از چالش‌های مهم موجود بر سر راه توسعه فرهنگ صنعت بیمه کشاورزی در استان عنوان کرد و افزود: نزدیک ۱۷۰ میلیارد تومان ازتسهیلات دریافتی سررسید شده بهره برداران بخش کشاورزی آسیب دیده از حوادث غیرمترقبه از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ ، به مدت سه سال استمهال شده است.

در ادامه اعضای حاضر درجلسه  نیز به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص ترویج فرهنگ بیمه کشاورزی و کاهش مخاطرات طبیعی در طی سال‌های اخیردر استان پرداختند.

انتهای پیام

منبع
آیا این خبر مفید بود؟

وارد شدن خسارت ۲۱۵۹ میلیارد تومانی به بخش کشاورزی آذربایجان‌غربی


وی تاکید کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی استان مبنی بروزش باد و گردو غبار در طی روزهای اینده ، از باغداران استان مخصوصا تولید کنندگان سیب درختی درخواست می شود به منظور کاهش خسارت وارده ناشی از ریزش محصول ، در امربرداشت محصول تسریع کنند.  

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت : بیش از ۲۱۵۹ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی استان ناشی از حوادث غیر مترقبه از ابتدای سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ تا کنون وارد شده است.