واشنگتن‌پست مدعی دستیابی به اطلاعات محرمانه روسیه شد

رسانه آمریکایی با استناد به این سند مربوط به سال ۲۰۲۳ که مدعی است آن را از طریق یک سرویس اطلاعاتی اروپایی به دست آورده، گزارش داد مسکو سعی دارد با ایجاد سازوکارهایی برای شناسایی نقاط ضعف کشورهای غربی، گام‌هایی در راستای تضعیف رقبای خود اتخاذ کند.

علاوه بر این، بر اساس این سند، روسیه باور دارد که غرب بالاخره درمی‌یابد که سیاست‌های تقابلی و سوداهای سلطه‌گرایانه‌اش هیچ آینده‌ای نداشته و واقعیت‌های جهان چندقطبی را خواهد پذیرفت.

انتهای پیام/منبع

روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی با استناد به یک سند محرمانه وزارت خارجه روسیه مدعی شد مسکو سعی دارد رقبای غربی خود از جمله آمریکا را تضعیف کند و از جنگ اوکراین به‌عنوان ابزاری برای برقراری یک نظم جهانی بدون سلطه واشنگتن استفاده می‌کند.

وزارت خارجه روسیه در واکنش به ادعای این رسانه از رد یا تایید وجود چنین سندی خودداری کرد. با این حال، مسکو اظهار کرد: «همان‌طور که چندین بار در سطوح مختلف گفته‌ایم، می‌توانیم تایید کنیم که مسیر کلی، مبارزه با گام‌های تهاجمی غرب در این جنگ ترکیبی است که علیه روسیه به راه انداخته‌اند.»

به گزارش واشنگتن‌پست، در این سنده آمده است که آمریکا با رهبری ائتلافی متشکل از «کشورهای متخاصم» سعی در تضعیف روسیه دارد، زیرا مسکو «تهدیدی برای هژمونی جهانی غربی» است. همچنین در این سند آمده است که نتیجه جنگ روسیه و اوکراین «تا حد زیادی نظم جهانی آینده را ترسیم خواهد کرد.»

واشنگتن‌پست مدعی شده است: «در ضمیمه محرمانه سند سیاست خارجه روسیه، مسکو خواستار یک کارزار اطلاعاتی تهاجمی و اقداماتی علیه کشورهای متخاصم تحت رهبری آمریکا شده است؛ اقداماتی در حوزه‌های حوزه‌های نظامی-سیاسی، اقتصادی، تجاری، روان‌شناختی و اطلاعاتی.»

بخوانید:  «غریب» فیلمی خوش ساخت با اشکالات فراوان در فیلمنامه است/ امضای بابک حمیدیان پای کار بود

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برنا، رسانه آمریکایی ادعا کرد به یک سند محرمانه سیاست خارجه روسیه دست یافته که نشان می‌دهد مسکو سعی دارد با راه‌اندازی کارزارهای نظامی، اقتصادی و اطلاعاتی بلوک قدرت غرب را تضعیف کند.