وام ازدواج باید نهایتا 10 روزه به حساب عروس و داماد واریز شود


وام ازدواج باید نهایتا 10 روزه به حساب عروس و داماد واریز شود

دیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: رئیس کل بانک مرکزی امروز خطاب به بانک ها دستور دادند ظرف 10 روز پس از تشکیل پرونده حتما پرداخت وام صورت گیرد اما غیر از اینکه این سقف زمانی باید اتفاق بیفتد حتما باید بحث ارجاع شعب هم سقف زمانی داشته باشد.

حجت الاسلام مهدی متقی فر مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا درباره مصوبه جدید بانک مرکزی درخصوص وام ازدواج اظهار کرد: سقف زمانی برای ارجاع به شعب بانک ، سقف زمانی برای پرداخت وام و ضمانت از جمله معضلات اصلی وام ازدواج برای جوانان بوده است.

وی ادامه داد: تاکنون تکمیل پرونده تا پرداخت وام بانک ها زمان مشخصی را نداشته و به مراجع زمان مشخصی اعلام نمی شده است. روز جمعه در جشن وصال که آغاز هفته ازدواج بود، رئیس جمهور دستور داد تا بانک مرکزی طی 15 روز آینده آیین نامه ویژه این امر را طراحی کند.

متقی فر با اشاره به دستور رئیس بانک مرکزی در این خصوص بیان کرد: رئیس کل بانک مرکزی امروز خطاب به بانک ها دستور دادند ظرف 10 روز پس از تشکیل پرونده حتما پرداخت وام صورت گیرد اما غیر از اینکه این سقف زمانی باید اتفاق بیفتد حتما باید بحث ارجاع شعب هم سقف زمانی داشته باشد.

 مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به سخنان رئیس جمهور در خصوص تسهیل ضمانت وام ازدواج عنوان کرد: عمل به قانون یکی از مهم ترین دغدغه های دولت است و بانک مرکزی درباره اجرایی شدن قانون در بحث ضمانت وام ازدواج و فرزندآوری باید دستور العمل ویژه را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه امروز سقف زمانی وام ازدواج نهایتا 10 روزه به حساب مراجعان واریز خواهد شد خاطرنشان کرد: وضعیت ضمانت که طبق قانون باید توسط یک نفر باشد و سقف زمانی ارجاع به شعبه است مشخص نیست و این امور نیازمند توجه بانک مرکزی است درغیراین صورت جوانان همچنان دچار مشکل خواهند بود.

متقی فر در پایان تصریح کرد: با این وضعیت که بانک ها به صورت سلیقه ای عمل می کنند ما کماکان دچار مشکل خواهیم بود و بانک مرکزی باید نسبت به این دو مبحث واکنش لازم را داشته باشد.

 

انتهای پیام/

منبع