وانت بارهای دوگانه سوز قدیمی بمب های متحرک در قزوین 

مدیرعامل شرکت تعاونی حمل بار و اثاث منزل امین بار اظهارداشت: شاید مهمترین اولویت و دغدغه ما این است که در گام اول حداق 500 وانت بار دوگانه سوز که فرسوده هستند و از عمر نصب کپسول گاز آنها بیش از یک دهه سپری شده بایستی نوسازی شده و کپسول های جدید جایگزین آنها شود.

وی گفت: متاسفانه پس از گذشته سه ماه در روزهای گذشته از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور نرخ حمل و نقل وانت بارهای جاده ای به میزان 30 درصد اعلام شده که جوابگوی هزینه ها و استهلاک خودروها نیست و نیازمند بازنگری و تجدید نظر است.

در ادامه سیارمه رئیس کانون رانندگان استان قزوین و مسئول جمعیت طرفداران ایمنی راههای استان نیز با اشاره به مشکلات متعدد رانندگان گفت: افزایش تعرفه جابجایی کالا توسط رانندگان وانت باید در جلسات تخصصی و به صورت سه جانبه گرایی تعیین شود و این افزایش بر اساس تورم و مسائل اقتصادی جامعه باشد.

5 درصد رانندگان واقعی وانت بار بیمه شده اند

این مسئول تصریح کرد: امروز برخی از کسبه و فروشندگان صنوف مختلف و کشاورزان و باغداران با تهیه یک سدتگاه وانت در زمره وانت داران درآمده اند و از برخی مزایای آن مانند بیمه استفاده می کنند اما رانندگان واقعی که فقط با وانت امرار معاش می کنند از کمترین تسهیلات و خدمات برخوردار نیستند.

وی گفت: توزیع یارانه این بخش عادلانه نیست و باید در این عرصه بررسی لازم صورت گرفته و رانندگان واقعی شناسایی و حمایت شوند.

وانت بارهای دوگانه سوز قدیمی بمب های متحرک در قزوین 

محمدی یادآورشد: از مسئولان استان بویژه شورای شهر انتظار داریم با تشکیل جلسات تخصصی و بررسی کارشناسی تعیین تعرفه حمل و نقل درون شهری و برون شهری وانت باران و توجه به بیمه و سوخت و تامین قطعات یدکی و لاستیک خودرو کمک کنند تا معیشت این گروه زحمتکش دچار چالش و مشکلات بیشتر نشوند.

بخوانید:  نیمی از تیم‌های لیگ برتر مربی ندارند!

محمدی تصریح کرد: در سال گذشته نیز نسبت به افزایش تعرفه ها که متناسب با تورم و زندگی رانندگان وانت نبود اعتراض کردیم که اصلاح شد و بخشی از مطالبات تامین شد و امسال هم قرار بود از نظر اتحادیه و کانون صنفی نظرخواهی کنند که متاسفانه فقط نظر خود را تصویب کردند که جای گلایه دارد.

وی افزود: این مجموعه خدمتگزار با داشتن رانندگانی که معیشت و زندگی آنها از مسیر امور خدماتی سپری می شود با چالش های جدی مواجهند اما همچنان با عشق و علاقه به مردم و خدمت به نظام اسلامی با تحمل سختی ها همچنان در صحنه هستند اما از مسئولان استانی و کشوری انتظار داریم برای حل مشکلات جدی این گروه اقدام لازم را انجام دهند.

انتهای پیاممنبع

وانت های دوگانه سوز فرسوده/ بمب متحرک در شهر

وانت بارهای دوگانه سوز قدیمی بمب های متحرک در قزوین 

وانت بارهای دوگانه سوز قدیمی بمب های متحرک در قزوین 

مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل درون شهری و کالای سبک جاده ای استان قزوین در ادامه بیان کرد: تعویض کپسول CNG وانتها حدود 12 میلیون تومان هزینه دارد که تامین این هزینه از سوی رانندگان کم درآمد ممکن نیست و انتظار داریم با کمک دولت بتوانیم این تجهیزات ایمنی را با تامین کپسول رایگان و یا حداقل با تسهیلات بدون بهره دریافت کنیم تا از بروز حوادث احتمالی و به خطر افتادن جان شهخروندان و رانندگان جلوگیری شود.

محمدی گفت: یکی دیگر از مشکلات اساسی رانندگان وانت این است که حدود 5 درصد رانندگان واقعی تحت پوشش بیمه هستند و بیش از 3700 نفر تحت پوشش بیمه بنام راننده قرار گرفته اند که بسیاری از آنها شرایط لازم را ندارند و باید پایش شوند.

بخوانید:  هیچ پروژه‌ای که منجر به کاهش سهم مردم استان اصفهان شود اجرا نشده است/ پروژه کوهرنگ ۳ در زمان مقرر اجرایی خواهد شد

رئیس کمیسیون حمل و نقل، گمرک و ترانزیت اتاق تعاون استان قزوین اظهارداشت: وقتی معیشت رانندگان بشدت دچار چالش شده و هزینه های نگهداری و تعمیر خودرو چند برابر شده و تامین قطعات فنی، لاستیک و تعویض روغن و سوخت سنگین شده و کرایه کنونی و حتی افزایش 30 درصدی هم جوابگو نیست که انتظار رسیدگی داریم.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سید رضا محمدی مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل درون شهری و کالای سبک جاده ای استان قزوین در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان ضمن تشریح مشکلات این قشر جامعه اظهارداشت: انجمن صنفی رانندگان وانت استان قزوین با عضویت حدود 3 هزار نفر از رانندگان در زمینه خدمت رسانی درون شهری و برون شهری به شهروندان تلاش می کند.

وی گفت: این حرف منطقی نیست که برخی اذعان می کنند که افزایش کرایه وانت داران موجب افزایش تورم می شود بلکه امروز باید مسئولان به فکر معیشت و زندگی رانندگان زحمتکش باشند و مشکلات آن ها را درک و حل کنند.

رئیس کانون سراسری انجمن های صنفی وانت کشور یادآورشد: در شرایطی که شورای شهر قزوین با افزایش 42 درصدی کرایه رانندگان تاکسی موافقت کرده جای سوال دارد چرا بعد از سه ماه با افزایش فقط 30 درصدی پیکان وانت ها و 15 درصدی نیسان وانت ها موافقت کرده و این بی عدالتی جای تعجب دارد.

محمدی بیان کرد: نرخ کرایه های حمل و نقل کالای سبک جاده ای و کالای درون شهری با گذشته سه ماه از سال جدید هنوز افزایش نیافته و رانندگان زحمتکش که این روزها مانند بسیاری از اقشار جامعه با گرانی و تورم بیش از حد و مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند بدلیل تصویب غیر اصولی و غیر منطقی کرایه حمل و نقل ناوگان درون شهری توسط شورای اسلامی شهر قزوین انتقاد جدی داریم.

بخوانید:  عموزاد با پیروزی استارت زد

وانت بارهای دوگانه سوز قدیمی بمب های متحرک در قزوین 

محمدی گفت: در همین هفته های گذشته شاهد انفجار دو کپسول فرسوده وانت بارها بودیم که یک کشته و جند مجروح برجای گذشته و بی توجهی به این موضوع می تواند خسارات جبران ناپذیری داشته باشد.

وانت بارهای دوگانه سوز قدیمی بمب های متحرک در قزوین 

محمدی یک خبر نگران کننده نیز داد و اظهارداشت: در شبکه حمل و نقل درون شهری و برون شهری بیش از 15 هزار وانت در استان فعالیت می کنند که اکثر آنها دوگانه سوز شده اند و امروز با گذشت بیش از 10 سال از عمر کپسول های گاز CNG این خودروها با یک تهدید جدی مواجهیم و بایستی همه آنها نوسازی و کپسول هایشان تعویض شود.