واکنش گلاره ناظمی به برگزاری بازی فوتبال بانوان در برف/سرپرست تیم برف را پارو کرد


واکنش گلاره ناظمی به برگزاری بازی فوتبال بانوان در برف/سرپرست تیم برف را پارو کرد

مسئول مسابقات فوتبال بانوان گفت: قطعا بروز چنین مشکلاتی باعث توجه بیشتر به بانوان می‌شود. نه اینکه یک سرپرست تیم هم بخواهد رنگ بزند و هم بخواهد برف را پارو کند چرا که فقط می‌خواهد تیمش حضور داشته و به تنهایی در این شرایط جوی دو سه ساعت زودتر می‌آید.

به گزارش خبرگزاری برنا، «گلاره ناظمی» مسئول مسابقات فوتبال بانوان در گفت‌وگویی با برنامه «بانوی ایرانی» کانال ورزش بانوان در خصوص برگزار شدن بازی فوتبال باتری زارع سنندج و سپاهان اصفهان اظهار داشت: ما دارای یکسری قوانین و مقرارت هستیم و به هر حال تیم‌ها در مسابقات حضور دارند. اگر بازی را به صورت کامل مشاهده کنید در ابتدای مسابقه شرایط جوی نامساعد نبود و با توجه به استعلام آب و هوایی که ما انجام دادیم، بارش برف برای بعد از ظهر بود و برای همین بازی را از ساعت ۱۳ به ۱۲ موکول کردیم و تا زمانی که  برف نیامده بازی‌ای لغو نمی‌شود.

مسئول مسابقات فوتبال بانوان خاطرنشان کرد: در ابتدا هم از تیم زارع باتری سنندج و استان کردستان تشکر می‌کنم که با توجه به شرایط و امکانات شان در لیگ ما حضور دارند. ما تیم‌های بسیار بزرگی را دیدیم که امسال لیگ برتری بودند اما در لیگ ما حضور نداشتند و مشکلات مالی را بهانه کرده و ما را تنها گذاشتند. این نکته مثبت بازی بود که تیم‌هایی در این مناطق و با این بضاعت مالی تیم‌داری می‌کنند و قابل ستایش هستند چون ما معمولا وقتی مشکلی پیش می‌آید سراغ بانوان می‌رویم.

وی با اشاره به زمان طولانی این مسابقه افزود: زمانی که شرایط جوی به این شکل پیش می‌رود نه ما، نه میزبان و نه هیچ یک از عوامل مسابقه مقصر هستند. زمان شروع برف و باران به هر جهت تصمیم بر این می‌شود که خط‌ها کاملا نمایان شود. نباید بر اساس قسمت‌هایی از فیلم بازی که منتشر شده قضاوت کنیم. داور مسابقه، بازی را متوقف کرده و زمین را پاک و شرایط را مهیا می‌کند اما مجدد برف در نیمه بازی شروع به باریدن می‌کند و این اتفاق دوباره رقم می‌خورد.

گلاره ناظمی خاطرنشان کرد: در لیگ بانوان که یک یا دو نفر در برگزاری کل مسابقات حضور دارند با لیگ آقایانی که کنار هر تیم شاید ۵۰ نفر در برگزاری مسابقات شرکت می‌کند، این اختلافات در بحران‌ها مشخص می‌شود. قطعا بروز چنین مشکلاتی باعث توجه بیشتر به بانوان می‌شود. نه اینکه یک سرپرست تیم هم بخواهد رنگ بزند و هم بخواهد برف را پارو کند چرا که فقط می‌خواهد تیمش حضور داشته و به تنهایی در این شرایط جوی دو سه ساعت زودتر می‌آید. تلاش همه عوامل به برگزاری بازی بود. تعطیل کردن آن هم عواقبی دارد و این تیم باید مجدد رفته و هزینه کرده و دوباره باید این بازی را برگزار کند. در شرایطی که تیم‌های بانوان ما حتی برای یک بازی هم با مشکلات مالی مواجه هستند، این مسائل را نمی‌شود به راحتی عنوان کرد و باید شرایط بانوان را با خودشان قیاس کنیم.

مسئول مسابقات فوتبال بانوان با تاکید بر حضور داور و ناظران داخل زمین گفت: ما حتی به آنان اعلام کردیم که اگر شرایط برای برگزای مسابقه مناسب نیست، می‌توانند بازی را متوقف کنند و در روز دیگری حتی در ۲۴ ساعت آینده و در روزهای آتی آن را برگزار کنند. اما در هر صورت ناظران و داوران تشخیص بر این دادند که شرایط برای برپایی مسابقه فراهم است. به هر حال این بازی با ۴ ساعت و با پاک کردن مداوم برف برگزار شد.

ناظمی تصریح کرد: شرایط بازی در این فصل متفاوت است. خدا را شاکرم که مشکلی به لحاظ مصدومیت برای بازیکنان به وجود نیامد. البته همیشه بازی کردن در گرما، آسیب‌دیدگی بیشتری را برای بازیکنان به دلیل گرمازدگی به همراه دارد. در این بازی هم بحرانی بود که پیش آمد و از دست کسی کاری ساخته نبود و اگر این قضیه را رها کنیم باید مجدد تیم رفته و برگشته و با توجه به اینکه اعزام تیم ملی جوانان را هم داریم، تصمیم ما بر این است که این دیدارها تداخلی با این اعزام‌ها و اردوها نداشته باشد و همین موضوع کار را برای تیم‌ها سخت‌تر می‌کند. برگزاری مسابقه در کردستان و سنندج هم نسبت به سایر شهرها متفاوت است. اما باید این مساله بیشتر حمایت شود. همین که این تیم توانسته در این ۷ سال در لیگ ما حضور داشته باشد کار بسیار بزرگ و ارزشمندی را انجام داده است. قطعا تلاش می‌کنیم تا حمایت بیشتری از تیم‌های خصوصی همچون زارع باتری داشته باشیم.

وی با اشاره به هزینه‌های سنگین کاور کردن زمین خاطرنشان کرد: در همچین شرایطی امکان کاور کردن زمین بسیار دشوار است. باید بتوامیم شرایطی را فراهم کنیم تا زمین‌ها توسط تیم‌های بانوان کاور شود. البته این مساله در لیگ‌های دیگر آقایان هم جز لیگ برتر امکان پذیر نیست ولی امیدوارم حمایت بیشتری شود. شاید هزینه تیم‌داری در بانوان به اندازه یک پنجم هزینه یکی از بازیکنان آقایان باشد ولی متاسفانه این حمایت و توجه نیست و این بحران هاست که باعث دیده شدن ما می‌شود.

انتهای پیام/

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع