واگذاری ۲ هزار و 800 قطعه زمین در استان قزوین

وی افزود: همچنین در حال واگذاری زمین به 224 خانوار دارای ۴ فرزند زیر ۲۰ سال هستیم.

وی خاطرنشان کرد: خانوارهایی که مشمول این قانون هستند می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir در قسمت جوانی جمعیت نسبت به ثبت نام اقدام نمایند و پس از احراز شرایط و پالایش نسبت به مراجعه به ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌ها اقدام کنند تا متعاقباً اقدامات لازم پس از تأمین زمین انجام شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ وهاب میزانی در خصوص وضعیت اعطای زمین در طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان اظهار کرد: در استان قزوین از ابتدای تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی و جمعیت تاکنون 1132 متقاضی در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت زمین دریافت کرده و یا در شرف دریافت زمین هستند.  

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: مطابق با دستورالعمل‌های ابلاغی، در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت امکان واگذاری زمین نیست و برای متقاضیان در این شهرها می‌بایست در شهرهای مجاور و یا شهرهای جدید زمین واگذار شود و یا در صورت موافقت والدین در محل تولد پدر یا مادر زمین دریافت کنند مشروط بر اینکه شهری که انتخاب می‌کنند زیر ۵۰۰ هزار نفر جمعیت داشته‌باشد.  

سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی استان قزوین بیان کرد: با تلاش‌های به عمل آمده تاکنون 1288 قطعه زمین به متقاضیان حائز شرایط در طرح نهضت ملی مسکن استان قزوین اختصاص یافته ‌است.  

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین در خصوص مشخصات زمین یا واحد مسکونی اعطایی به متقاضیان جوانی جمعیت اظهار کرد: مساحت قطعه زمینی که واگذار می‌شود حداکثر تا ۲۰۰ مترمربع بوده و در صورتی که قیمت زمین از یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان بیشتر باشد دولت می‌تواند زمین را به‌صورت مشاعی به ۲ یا چند نفر واگذار کند و یا حتی مابقی را به قیمت کارشناسی روز از متقاضی دریافت کند.  

بخوانید:  گیتی‌پسند قهرمانی جاودانه را از دست داد

وی با بیان اینکه زمین به ‌صورت رایگان و فقط هزینه آماده‌سازی از متقاضیان اخذ می‌شود، افزود: پرداخت هزینه آماده‌سازی با اقساط ۸ ساله و پس از انقضای دوره تنفس ۲ ساله در تعهد متقاضیان بوده همچنین این هزینه بسته به نوع زمین و دیگر موارد متفاوت است.  

انتهای پیام منبع

میزانی همچنین تعداد خانوارهایی که در طرح مشمولین قوانین حمایتی ایثارگران زمین دریافت کرده اند را 156 خانوار برشمرد.