وجود مرکز ساخت بمب با سه هزار نیرو پشت مرزهای ایران برایمان قابل تحمل نیست

 به گزارش برنا، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح شنبه شب در مورد وضعیت گروه‌های تروریستی در شمالغرب کشور گفت: اینکه سه هزار نیروی مسلح پشت دیوار مرز ایران مرکز ساخت بمب داشته باشند، به هیچ عنوان برای ما قابل تحمل نیست و با آنها مقابله می‌کنیم.

وی یادآور شد: چند نمونه داشتیم که اسراییل از داخل اینها نفراتی را انتخاب می کرد و بعد آموزش می داد و بعد آنها داخل کشور ما می آمدند و ترور و کارهای ضد امنیتی انجام می دادند و از اینها به عنوان تروریست اجاره ای استفاده می کردند.

وی افزود: طی این سالها مدام به اقلیم کردستان عراق تذکر دادیم و گفتیم این رسم همسایگی نیست که ما این همه به ملت عراق خدمت کنیم و بعد شما به اینها اجازه ایجاد مقر نظامی و رسانه می دهد. 

وی تصریح کرد: از امروز به بعد اگر نسبت به پهپادهای ما اقدامی کنند حتما مقابله می کنیم و پاسخ این اقدام اخیر نیز برای محفوظ است.

وی با اشاره به عملیات اخیر نیروی زمینی سپاه علیه مقرهای گروه های تروریستی در شمال عراق تاکید کرد: این عملیات هم با رعایت همه اصول انسانی انجام دادیم و مراقب هستیم از بینی یک غیرنظامی خون نیاید، در مواردی بوده که گروهک های تروریستی در یک طبقه از یک آپارتمان کارگاه ساخت بمب داشتند اما ما برای جلوگیری از آسیب به مردم این ساختمان را هدف قرار ندادیم.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

بخوانید:  مدیر خبرگزاری برنا در استان مرکزی منصوب شد

وی تصریح کرد: اینکه سه هزار نفر نیروی مسلح پشت دیوار مرز ایران مرکز ساخت بمب داشته باشند به هیچ عنوان برای ما قابل تحمل نیست و با آنها مقابله می کنیم، از این رو این عملیات ادامه خواهد داشت، هر قدر هم که طول بکشد ما این عملیات و بزرگتر از این را ادامه می‌دهیم. 

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با مقایسه بودجه دفاعی نیروهای مسلح ایران با آمریکا عنوان کرد: بودجه دفاعی ما در بهترین حالت پنج میلیارد دلار و بودجه دفاعی آمریکا ۸۰۰ میلیارد دلار است، اگر فرض کنیم یک دهم بودجه آمریکا هم معطوف به ماست از سوی دیگر برخی کشورهای منطقه و رژیم صهیونیستی تمام بودجه دفاعی خود را معطوف به ما کرده‌اند، اما نیروهای مسلح ما متکی به داخل هستند ‌و نیروهای مسلح ما توانسته اند امنیت پایدار را به ارمغان آوردند.

سرلشکر باقری ادامه داد: در حقیقت این مناطق مقرهای صهیونیست ها بود که یک نمونه از این مقرها در اربیل توسط نیروی هوافضای سپاه مورد حمله قرار گرفت.

 

رییس ستاد کل نیروهای مسلح درباره حضور پایگاه های آمریکایی در برخی کشورهای همسایه گفت: کشورهای همسایه می گویند که پایگاه های آمریکایی در کشورهای ما اقدامی علیه ایران انجام نمی دهند، بعد که ما می‌گوییم فلان اقدام توسط پایگاه های آمریکایی علیه ما صورت می گیرد، می گویند که آمریکایی ها ما را به پایگاه‌ها راه نمی دهند و ما از فعالیت آنها اطلاع نداریم، ما به کشورهای همسایه گفتیم که اگر اقدامی علیه امنیت ملی ما از پایگاه‌های آمریکایی در کشورهای همسایه صورت گیرد، حتما پاسخ آن پایگاه را خواهیم داد.

بخوانید:  اوقات شرعی آبادان و خرمشهر در 28 فروردین ماه ۱۴۰۲ + دعای روز 26 ماه رمضان

وی افزود: این یک موضوع قدیمی است؛ این گروه‌ها از ابتدای انقلاب اسلامی با کمک آمریکا و سایر دشمنان در اقلیم شمال عراق لانه کردند اما در چند سال اخیر با حمایت آمریکا، مقرهای آنان تبدیل به یک مجموعه‌ای علیه امنیت ملی ما شده است.

وی یادآور شد: البته در دو سال اخیر همکاری با سرویس های اطلاعاتی کشورهای همسایه داشته ایم و آنها هم اصلاحاتی انجام داده اند. در برخی موارد هم خلاف تعهد خود عمل کرده اند که ما هم به وقتش تلافی خواهیم کرد.

 

سرلشکر باقری با اشاره به ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر سرنگونی پهپاد ایرانی بر فراز اربیل گفت: می دانیم پایگاه حریر کجاست. در اربیل و دهوک هم می دانیم پایگاه آمریکایی ها کجاست و چه تعداد نیرو در آن حضور دارند و چه اقدامی در آنها صورت می‌گیرد.

سرلشکر باقری افزود: به مقامات اقلیم گفتیم دو راه وجود دارد، یا اینها باید تبدیل به یک گروه غیرنظامی شده و خلع سلاح شوند، یا اینکه اقلیم کردستان باید گروهک‌های ترویستی را از این منطقه اخراج کند.

انتهای پیام‌/


آیا این خبر مفید بود؟

رییس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: اکنون مردم اقلیم در چند مورد جلوی دفاتر گروه‌های تروریستی تظاهرات کردند و مطالبه دارند که تروریست ها اقلیم را ترک کنند، این گروهک ها دقیقا دنبال تجزیه کشور هستند و رهبران و حقوق‌بگیران سرویس‌های جاسوسی دنبال این هستند که بخشی از کشور ما را جدا کنند و برای خود حکومتی داشته باشند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: عراقی ها بارها به ما قول دادند که جلوی اقدامات گروهک های تروریستی را بگیرند اما عمل نکردند، بنابراین تصمیم بر این شد تا با اینها مقابله کنیم و این براساس منشور ملل متحد و دفاع از خود است.

بخوانید:  اوقات شرعی ایلام در سه شنبه ٢١ فروردین ١٤٠٣