وضعیت تمدید گذرنامه در خرمشهر؛ اصرار بر تمدید به جای صدور برگه تردد

یکی از متقاضیان که خود را جانباز دفاع مقدس و فوتبالیست سال های دور آبادان معرفی کرد گفت: واقعا این شرایط در شان زوار اربعین نیست، و برای این موارد با تجربه این همه سال برگزاری اربعین بالاخره باید چاره ایی اندیشیده شود تا شخصیت افراد حفظ شود.

وضعیت تمدید گذرنامه در خرمشهر؛ اصرار بر تمدید به جای صدور برگه تردد

منبع

 

پس از پیگیری های چند روز اخیر مسوولان انتظامی خرمشهر بالاخره از شب گذشته(10 شهریور ماه) کارتابل تمدید گذرنامه های زوار به این حوزه(کلانتری 11 خرمشهر) تحویل شد و سرعت تمدید گذرنامه های از شب گذشته بیشتر شد.

در خرمشهر به جای صدور برگه تردد اصرار به تمدید گذرنامه باعث مسکلات بسیاری برای مردم شده که خبذنگار ما پیگیر این مشکلات از زبان مردم شد .

همین مشکل باعث شده تعداد بسیاری از متقاضیان بدون گذرنامه در خرمشهر منتظر تعیین تکلیف صدور برگه تردد بمانند، این در حالی است که برخی از متقاضیان از شهرستان ها مختلف استان و حتی برخی استان ها به امید دریافت برگه تردد، در خرمشهر به سر می برند.

شخص دیگری گفت: من متقاضی برگه تردد هستم و آنقدر اذیت و کلافه شدم که تصمیم گرفتم اگر امروز نتوانم برگه تردد بگیرم، دیگر قید زیارت را بزنم و به خانه برگردم. یکبار به ما می گویند به پلیس 10+ بروید و یکبار هم پلیس 10+ به ما می گوید به ما اعلام نشده است، پس این برگه ترددی که مسوولان می گویند را از کجا تهیه کنیم؟!

بخوانید:  طرح سنجش و غربالگری دانش آموزان برای اولین بار در سیستان و بلوچستان به صورت نیم بها اجرا می شود

البته این ازدحام فقط مربوط به متقاضیان دارای گذرنامه نیست و بخشی از متقاضیان نیز فاقد گذرنامه یا دارای گذرنامه پانچ شده هستند که پس از پیگیری مشخص شد گذرنامه های دارای پانچ نیز در حال تمدید هستند اما در این حوزه به متقاضیان بدون گذرنامه، برگه تردد داده نمی شود.

آیا این خبر مفید بود؟

انتهای گزارش/

بر اساس شنیدهای و محاوره های مسوولان حوزه دریافت و تحویل گذرنامه مدرسه امیدان امام خرمشهر با متقاضیان دریافت برگه تردد شنیده شد که این فرآیند به آنها ابلاغ نشده و متقاضیان باید به پلیس 10+ مراجعه کنند اما روایت متقاضیان چیز دیگری است و می گویند که دفاتر پلیس 10+ به آنها گفته که باید به مراکز صدور گذرنامه مراجعه کنند و برگه تردد بگیرند.