وضعیت سرپرستی فرمانداری های استان قزوین بزودی مشخص می شود

وی اظهارداشت: یکی از معیارهای  انتخاب مدیران جدید، دوری از تنش است و  مدیری که انتخاب می شود باید بتواند با ائمه جمعه،  نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تعامل و همراهی داشته باشد و به دور از تنش، هیجان و هیاهو  مدیریت کند.


آیا این خبر مفید بود؟

کبیری در خصوص روند ابلاغ حکم قطعی تعدادی از سرپرستان فرمانداری ها  و بخشداری های  استان قزوین گفت:  در انتخاب مدیران برای پذیرش مسئولیت ملاحظاتی داریم که باید به آن توجه کرد که در مرحله اول انتخاب فرد برای مسئولیت و در مرحله دوم استعلام از دستگاهها باید صورت گیرد و برای نمونه برخی افراد که برای مسئولیت از دستگاه اجرایی و ادارات دولتی دیگر مامور می شوند باید موافقت آن دستگاه هم با توجه به نوع ماموریت و مسئولیت کسب شود.

کبیری در پاسخ به این سوال که آیا مدیران جدید از جمله فرمانداران و بخشداران از نیروهای کارشناس مجموعه استانداری و فرمانداری ها انتخاب خواهند شد یا دستگاههای دیگر گفت: برای ما داشتن تعهد و تخصص فرد از اهمیت بسیار بالایی برخودار است هر چند اولویت ما استفاده از نیروهای کارشناس در مجموعه استانداری و فرمانداری هاست البته در انتخاب مدیران ملاحظات محلی و منطقه ای هم مورد توجه قرار می گیرد.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

 

وی افزود: کسب موافقت افراد از سازمان های نظامی با سختی بیشتری همراه است زیرا علاوه بر موافقت سازمان باید موافقت بالاترین مسئول آن نهاد هم کسب شود البته ما در خصوص افراد انتخاب شده برای پست هایی که در استان در  نظر گرفته ایم این فرآیند ها را پشت سرگذاشته ایم. 

بخوانید:  انتخابات ریاست هیئت فوتبال استان فارس

22221222111

انتهای پیام

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی  استانداری قزوین تصریح کرد: مدیرانی که در وضعیت سرپرستی قرار دارند کمتر از 10 نفر است و تلاش می کنیم در دو هفته آینده روند کارها انجام شود و تکلیف سرپرستان فرمانداری ها را مشخص کنیم.

 کبیری با تاکید بر اینکه در انتخاب مدیران  دولت سیزدهم در استان قزوین نگاه سیاسی و جناحی نداریم تصریح کرد: اگر ما در انتخاب مدیران فقط نگاه سیاسی و جناحی داشتیم خیلی راحت تر عمل می کردیم اما نگاه تخصصی و تعهدی داریم و کار طولانی تر شده است.

این مسئول بیان کرد: با مشخص شدن استعلام یا حکم قطعی فرمانداران صادر می شود و یا تصمیم دیگری  می گیریم و فرآیند کار در حال انجام است.

وی بیان کرد: در دولت قبل شاهد بودیم مدیران بدون تعهد و تخصص فقط به خاطر اینکه در یک ستاد انتخابات فعال بودند انتخاب می شدند اما در دولت سیزدهم در خصوص انتخاب بخشداران و فرمانداران چنین رویکردی نیست و علی رغم اینکه خیلی تحت فشار قرار داشتیم تا افرادی که در ستادها فعال بودند را انتخاب کنیم ولی داشتن تخصص برای انتخاب مسئولیت را مهمتر می دانیم.

کبیری اظهارامیدواری کرد با تعیین تکلیف وضعیت مسئولیتها روند خدمت رسانی به مردم تسریع شود.

ابوالحسن کبیری در گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص تعیین تکلیف سرپرستی های فرمانداری ها اظهارداشت: تا دو هفته آینده با اقدامات انجام شده تکلیف سرپرستان فرمانداری ها مشخص خواهد شد و یا حکم قطعی فرمانداران صادر می شود و یا تصمیم دیگری می گیریم.

این مسئول یادآور شد: مسئولان محلی بیشتر تمایل دارند بخشداران و مدیرانی که برای منطقه آنها انتخاب می شوند از افراد بومی همان منطقه باشند که این رویکرد فرآیند انتخاب مدیران را سخت و پیچیده می کند و باید مدیری انتخاب شود که بومی منطقه و مورد اجماع همگان باشد.

بخوانید:  در پی وقوع زلزله، تاسیسات گاز در خوی آسیبی ندیده است