وضعیت نرمال سرانه آموزشی در البرز با احداث ۵۵۰ مدرسه محقق می‌شود

منبع

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز، مجتبی عبداللهی ظهر پنجشنبه در آئین افتتاح ۱۷ پروژه و ۱۳۱ کلاس درس در استان، با بیان اینکه امروز دومین روز از دهه فجر است و این روز را تبریک می گویم، اظهار کرد: با حضور رئیس جمهور و برنامه‌ای که در ۳۱ استان پیش بینی شده بود، هزار و ۱۰۰ مجموعه آموزشی و واحدهای که متعلق به آموزش و پرورش بود افتتاح شد.

وی با بیان اینکه با تشکیل یک نهضت بزرگ در کشور برای مدرسه سازی انشالله تا پایان دولت سیزدهم سرانه آموزشی کشور را به سطح معمول خواهیم رساند، خاطرنشان کرد: با انسجامی که میان ارگان‌ها برای تحقق این هدف والا ایجاد شده، شاهد اتفاقات مثبتی خواهیم بود.

استاندار البرز با بیان اینکه سرانه‌های آموزشی در استان البرز وضعیت خوبی ندارد، تصریح کرد: اگر بخواهیم به وضعیت مناسبی برسیم حداقل ۵۵۰ مدرسه در این استان باید ساخته شود.

وی افزود: با مجوزی که در سفر ریاست جمهوری از رئیس جمهور گرفتیم، قرار است ۱۰۰ مدرسه در استان البرز احداث شود؛ در صدد هستیم مضاف بر این مصوبه ۱۰۰ مدرسه نیز با همکاری نهادهای مختلف در استان احداث کنیم.

استاندار البرز گفت: وضعیت نرمال سرانه آموزشی در البرز با احداث ۵۵۰ مدرسه محقق می‌شود.


وی در ادامه افزود: ۱۷ مدرسه در استان البرز برای بهره برداری آماده شده بود که آئین بهره برداری از آنها امروز همزمان با سراسر کشور برگزار شد؛ این مدارس بلافاصله تجهیز و مورد استفاده قرار می‌گیرند.