وقتی ربات‌های مجازی حای داعش را هم تطهیر می‌کنند/پشت پرده فیک نیورها چیست

 دیگر کاربری هم با گذاشتن عکسی دردناک از یک مادر و فرزند که در آغوش هم جانباخته بودند به کیف و کفش زوار اشاره کرده و نوشته ، چگونه است که کفش های خود را تحویل کفش داری نداده اند و بدون چادر در صحن حرم حضور پیدا کرده اند؟ 

قطعا این حجم از کار رسانه ای بر علیه ایران نیاز به پول هنگفتی دارد که دولت آمریکا برای پیشبرد ایران ستیزی خود سالانه بودجه های کلان رسانه ای را بر علیه ایران هزینه میکند. این موضوع در بیانیه دستگاه های امنیتی کشور هم افشا شد و وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه از کمک 53 میلیون دلاری آمریکا برای گروهک‌های تروریستی و رسانه‌ای در اعتراضات اخیر ایران پرده برداشتند. 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، “کارِ خود جمهوری اسلامیه”!  کلید واژه ای است که رسانه ها و کانال های معاند خبری برای بستن ذهن مخاطب، پس از هر جنایتی که در کشور رقم می زنند از آن استفاده میکنند و ذهن مردم را با شایعات بی پایه بمباران کرده و به گونه ای به افکار عمومی القا می کنند و  یاآنها را تحت تاثیر قرار می دهند که خود را از آن اتفاق و یا جنایت تروریستی تطهیر کرده و انگشت اتهام را به سمت نظام می کشانند.

مثلا در همین جریانات اخیر اگر جوانی به هر علتی فوت می کند و یا چادر از سر یک زن کشیده می شود و یا پلیسی را آتش زده و یا گلوی او را می بُرند، فیک نیوز ها با همین سناریو در گوش مخاطب فریاد می زنند و واقعیت را به گونه ای جلوه می دهند که فضا برای جنایت های بعدیشان هموار تر شود. 

بخوانید:  این ۱۰ رفتار باعث سرد شدن مرد نسبت به زن می شوند

انتهای پیام/ 


آیا این خبر مفید بود؟

زمانی که این منطق کانال ها و رسانه ها در میان اذهان مردم جا بیفتد، جنایات خود را به پای نظام می نویسند و شرایط را برای تحرکات بعدی تروریست ها فراهم می آورند و افکار عمومی که با این منطق کذب و بی اساس به بازی گرفته شده از واقعیت ماجرا دور میماند. 

برخی از کاربران در فضای مجازی هم با تاثیر گرفتن از اخبار این شبکه سعودی، در صفحات شخصی خود مطالبی را که به گفته کارشناسان شبهه افکنی تعمدی است به انتشار رساندند. مثلا نوشتند که چگونه این فرد تروریستی توانسته از گیت حرم شاهچراغ عبور کند؟ 

photo_2022-10-29_15-53-44

photo_2022-10-26_21-32-38

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

یک کاربر دیگر در پاسخ به این سوال اینگونه نوشته است که طبق فیلم منتشر شده، اولین فردی که تیر می خورد مامور گیت ورودی است.

یک کاربر دیگر ضمن منطقی دانستن این دلایل به نکته ای مهم اشاره داشته و نوشته است که ان دلایل تنها در صورتی می تواند درست باشد که این افراد برای فرار از فرد تروریست به حرم پناه نیاورده باشند که در فیلمی که به انتشار رسیده به خوبی مشخص است، زائرین حرم شاهچراغ از حیاط صحن فرار کرده و به داخل ضریح پناه می برند. 

1

2

photo_2022-10-29_14-48-58 (2)

این شبهه افکنی ها در ناآرامی های اخیر به شدت قوت گرفته و پس از اعتراضات خیابانی در حادثه تروریستی شیراز هم به آن پرداختند. ماجرا از این جا آغاز می شود؛ ساعت17:45 دقیقه عصر روز چهارشنبه خبر حمله تروریستی در حرم شاهچراغ به سرعت در رسانه ها منتشر شد، دقایقی از انتشار این خبر نگذشته بود  و هنوز خون شهدای حرم شاهچراغ روی زمین بود که عده ای در صفحات مجازی خود سعی کردند در رابطه با این حادثه تروریستی شبه افکنی کنند آن هم در حالی که داعش رسما مسئولیت حمله به شیراز را برعهده گرفت و خبرگزاری‌های بین‌‌المللی  هم به آن اذعان داشتند اما شبکه‌ اینترنشنال که تا ساعاتی بعد از حادثه تروریستی در شیراز همچنان اعتراضات را در کانون توجه خود قرار داده بود، بعد از گذشت چند ساعت و پس از واکنش سازمان ملل به این حادثه تروریستی در یک پروژه ای که به نظر می رسید از پیش تعیین شده باشد، داعش را بی‌گناه و جمهوری اسلامی را عامل این جنایت تروریستی معرفی می کند. 

بخوانید:  2محور فرعی در جنوب سیستان و بلوچستان بازگشایی شد

از این دست شبهات این روز ها برای فریب افکار عمومی و وارونه جلوه دادن واقعیت زیاد در فضای مجازی به انتشار رسیده است که بررسی پشت پرده انها نشان میدهد،  سعی دارند با برجسته کردن مسئله‌ای دیگر در افکار عمومی، ذهن مخاطب را از واقعیت  اصلی دور کنند.