وقوع ۱۲۰ فقره رانش و ریزش در جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد

حسین پور ادامه داد: هم اکنون شاهد بارش سنگین باران در بیشتر محور‌های ارتباطی استان هستیم و در محور مارگون و سپیدار به سمت جوخانه بارش برف وجود دارد.

جانشین پلیس راه استان گفت: در چند روز اخیر بیشترین حجم تصادف منجر به فوت استان در جاده های یاسوج- شیراز ، کمربندی یاسوج و یاسوج به بابامیدان اتفاق افتاده است.

انتهای پیام 

دانایار از رانندگان وسایط نقلیه خواست با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ، سفرهای ایمنی را پشت سر بگذارند و از بروز سوانح رانندگی در روزهای تعطیل و نوروزی جلوگیری کنند.

سرهنگ حسن دانایار تصریح کرد: مطابق قانون ،خودروی رانندگانی که در حالت مستی و با مصرف داروهای روانگردان اقدام به رانندگی می‌کنند به پارکینگ منتقل و به مقامات قضایی معرفی می‌شوند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

سرهنگ دانایار تصریح کرد که بیشترین سوانح رانندگی در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرهای استان اتفاق افتاده است که وجود روستاهای زیاد، جاده‌های فرعی و تخطی از سرعت مطمئنه در ورودی شهرها موجب بروز این سوانح شده است.

وی از رانندگان خواست از هر گونه عجله و شتاب، سرعت غیر مجاز و انحراف به چپ خودداری کرده و با سرعت مطمئنه رانندگی کنند تا سفری ایمن و بدون خطر را برای خود و خانواده تجربه کنند.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛محمد حسین پور معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این استان با بیان اینکه در شبانه روز گذشته شاهد وقوع ۱۲۰ فقره ریزش و رانش سنگ در جاده های استان بودیم اظهار کرد: در کمترین زمان ممکن مسیرها پاکسازی شد و هم اکنون همه جاده ها باز است.

بخوانید:  حمله تروریست‌ها به چابهار و راسک/ اوضاع تحت کنترل است

جانشین پلیس راه استان نیز در خصوص وضعیت ترافیکی جاده های کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به آغاز موج دوم سفرها و پیش بینی افزایش تردد و حجم تصادف ها ،ماموران پلیس راه استان با تخلفات حادثه ساز بدون اغماض برخورد قانونی کرده و خودروهای شوتی و حامل اتباع افغان را توقیف و به پارکینگ منتقل می کنند.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: حجم ترافیک در همه محور‌های استان بالاست و میزان تردد در محور‌های مواصلاتی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد افزایش داشته است.

حسین پور عنوان کرد: هم اینک بیشترین حجم ترافیک در محور یاسوج به اصفهان و یاسوج به بابامیدان است.


آیا این خبر مفید بود؟

وی افزود: با توجه به احتمال ریزش لحظه‌ای سنگ به درون جاده، رانندگان باید با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا بتوانند خودروی خود را کنترل کنند.