ولایت‌مداری اصولی‌ترین ارزش جامعه ایرانی‌اسلامی است


امام‌جمعه نهاوند: ولایت‌مداری اصولی‌ترین ارزش جامعه ایرانی‌اسلامی است

امام‌جمعه نهاوند، گفت: ولایت‌مداری اصولی‌ترین ارزش جامعه ایرانی‌اسلامی است.

به گزارش خبرنگار برنا از همدان، حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نهاوند که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار همدان و فرماندار نهاوند برگزار شد، اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی نهاوند بناست که ماهی یک جلسه باشد که کم‌وبیش در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه مشکلات فرهنگی در جامعه محدود نیست، گفت: مشکلات و خلاهای موجود در حوزه فرهنگ صددرصد قابل‌حل نیست علاوه بر اینکه همه افراد و آحاد جامعه در این زمینه مسئولیت دارند.

امام‌جمعه نهاوند با بیان اینکه اگر اعضای شورای فرهنگ عمومی به ارزش‌ها و شعائر دین مقید باشیم و مجری نیز باشیم قطعاً نمود آن را در جامعه و اطراف خود خواهیم دید، گفت: یکی از عیوب کار ما در حوزه فرهنگ انداختن مشکلات بر گردن دیگران است.

وی با تأکید بر اینکه باید خداوند را عالم و ناظر بر اعمال خود بدانیم و از ارائه گزارش‌ها و آمارها اجتناب کنیم، گفت: یکی از اصولی‌ترین ارزش‌های جامعه ولایت‌مداری است؛ اگر ولایت را قبول داریم نباید جلوتر و یا عقب‌تر از ولایت حرکت کنیم و تک‌روی کنیم.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به اینکه دشمن می‌خواهد هماهنگی مجموعه‌های مختلف نظام را از بین ببرد، گفت: انتظار داریم روز نهاوند در تقویم رسمی کشور گنجانده شود.

وی ثبت رسمی مؤسسه فرهنگی شهید میرزامحمد سلگی را از دیگر مطالبات فرنگی شهرستان عنوان کردند.

بخوانید:  تشبیه جالب امام در خصوص آیت‌الله طالقانی/حضور گسترده مردم در مراسم تشییع ابوذر انقلاب

حسین بحیرایی

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع