ویژگی‌های یک کفش خوب برای پیاده روی اربعین ۱۴۰۱

راحتی یک کفش از ملاحظاتی مانند فناوری، مد یا توصیه دوستان مهم‌تر است؛ تناسب و راحتی یک کفش به جلوگیری از کبودی ناخن‌ها و تاول نزدن پاشنه پا و همچنین مشکلات جدی‌تر بعدی کمک می‌کند.

به گزارش برنا؛ پیاده روی ممکن است تنها فعالیت ورزشی باشد که به معنای واقعی کلمه با هر نوع کفشی انجام می‌شود اما با هر کفشی نمی‌توان یک پیاده روی طولانی مدت و بدون دردسر داشت. اگر به دنبال یک جفت «کفش مناسب پیاده روی» هستید، خبر خوب این است که طیف وسیعی از کفش‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا گام‌های بلند خود را بدون مشکل بردارید.

 

کفش پیاده‌روی گزینه خوبی برای پارک‌های شهری یا حرکت روی سطوحی مانند خیابان‌های سنگفرش و مسیرهای سنگریزه هستند و اگر قصد دارید مسیری طولانی را پیاده طی کنید یا پیاده‌روی جزئی از برنامه روزانه شماست، این نکات را در نظر بگیرید.

هنگامی که قصد دارید هر کفش پیاده‌روی را در نظر بگیرید، روی این عوامل تمرکز کنید:

ثبات

اگر مشکل اسکلتی یا سابقه درد در پیاده‌روی دارید بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. بسیاری از برندهای کفش، کفی‌های خود را قابل تعویض می‌سازند. کفی‌های بعد از تولید یا افترمارکت اغلب بهترین راه برای پشتیبانی بهینه قوس پا و ثبات داخلی پا هستند. حتی می‌توانید کفی‌های پشتیبانی قدیمی را به کفش‌های جدید منتقل کنید، اما فراموش نکنید که طول عمر مفید کفش‌هایتان، محدود است: حدود ۸۰۰ کیلومتر.

داشتن کفی یکنواختی که بالشتکی سراسری دارد، به جای یک بالشتک بزرگ در پاشنه، برای بسیاری از پیاده‌روها راحت‌تر است.

بخوانید:  کشف ۱۰۵ فقره سرقت در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در استان مرکزی
اگر حجم کفش بیش از حد باشد، پای شما به اطراف حرکت می‌کند و اگر حجم کفش خیلی کم باشد، ممکن است به طرز ناراحت کننده‌ای پای شما را تحت فشار قرار دهد. کفش‌ها از نظر حجم متفاوت هستند، اما هیچ مشخصات یا دسته بندی‌ای وجود ندارد که آن را منعکس کند. اگر خرید قبلی شما از یک برند، کفشی راحت بوده شانس اینکه خرید دوباره شما هم از آن شرکت کفشی راحت باشد بسیار زیاد است.

آیا این خبر مفید بود؟

تهیه کفشی که مناسب شما باشد، مهم‌ترین عامل است. پس موقع انتخاب کفش آن را بپوشید و با آن راه بروید تا تشخیص دهید که آیا مناسب شما هست یا خیر.

این طراحی با ایجاد یک حرکت غلتشی خفیف در حین راه رفتن، گام‌های شما را صاف می‌کند و فشارهای ضربه‌ای را کاهش می‌دهد. بهتر است این کفش‌ها را امتحان کنید تا ببینید آیا احساس آن را دوست دارید یا خیر.

ویژگی‌های یک کفش خوب برای پیاده روی اربعین ۱۴۰۱ | با این تکنیک از راحتی کفش خود مطمئن شوید
بیشتر کفش‌های پیاده‌روی نسبت به کفش‌های معمولی و کفش‌های دو پاشنه گسترده‌تری دارند که باعث پایداری بیشتر خواهد شد. برخی از کفش‌های پیاده‌روی هم دارای یک ساقه داخلی هستند که ثبات را افزایش می‌دهد و جلوی پیچش پا را هنگام پیاده‌روی طولانی می‌گیرد.

بار دیگر، کفش را از پاشنه و پنجه در جهت مخالف آن بگیرید و بچرخانید. باید مقاومت متوسطی را احساس کنید. ویژگی‌های پایداری تخصصی دیگری هم هستند که مربوط به کفش‌های مناسب دویدن است زیرا دوندگان در هر قدم فشار بیشتری را احساس می‌کنند.

نرمی

کفی‌های گهواره‌ای یک روند نوظهور در کفش‌های ورزشی هستند. بهترین راه برای پیدا کردن این کفش‌ها آن است که از پهلو به آن نگاه کنید، نوک پا و پاشنه روی یک انحنای متمایل به سمت بالا هستند.

کفش را از پاشنه آن بگیرید و پنجه پا را به سمت بالا خم کنید. کفش باید در قسمت نرمی زیر انگشتان پا خم شود و اگر در نقطه‌ای تصادفی خم شد نشانه خوبی نیست.

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

کفش شما باید از مچ و مفاصل به خوبی محافظت کند، پس به دنبال کفشی باشید که نتوانید به راحتی آن را در دستان خود خم کنید یا بچرخانید.

داشتن فضایی بازتر در قسمت انگشتان و همچنین داشتن یک فاصله حداقل یک انگشتی بین بلندترین انگشت پا و انتهای کفش بسیار مهم است. یک تاکتیک رایج تهیه کفشی است که نیم سایز بزرگ‌تر از اندازه کفش معمولی شما باشد.

حجم کفش