ویژگی های موشک صیاد۴ از زبان فرمانده ارتش

وی ادامه داد: در حوادث اخیر کشور دشمنان با تمام قوای خود به میدان آمدند؛ برخی از دشمنان مسوولیت طراحی، برخی کمک اطلاعاتی، برخی کمک‌های مالی و برخی نیز در ابعاد دیگر فعال بودند و رسانه‌های سعودی و گروه‌های تجزیه‌طلب نیز کاملاً به‌صورت میدانی حضور داشتند.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توطئه‌های دشمنان از ابتدای انقلاب اسلامی، ادامه داد: دشمنان قبل از اینکه انقلاب دوسالگی خود را جشن بگیرد، یک جنگ تمام‌عیار را به جمهوری اسلامی تحمیل کرد.

فولادی یادآور شد: برگزاری کنگره‌های شهدا یک راهکار بسیار کارآمد و مهم برای برجسته کردن و تبیین سیره اخلاقی، عملی و فرهنگی شهدا محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: اجرای مراسم غبارروبی، سرکشی به خانواده شهدا، نامگذاری معابر و خیابان‌ها به نام شهدای ارتش، ثبت و ضبط تاریخی شفاهی خانواده شهدا، اجرای برنامه‌های فرهنگی در مدارس و تولیدات رسانه‌ای و فرهنگی بخشی از اقدامات ارتش جمهوری اسلامی در قالب برگزاری کنگره‌های شهدا بوده است.

انتهای پیام

رییس سازمان حفظ  آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در بخشی از این آیین، گفت: در راستای برگزاری دومین کنگره ملی شهدای قم، کنگره ویژه شهدای ارتش در استان قم برگزار شد.

وی از ماهواره‌بر قائم، به‌عنوان یکی دیگر از دستاوردهای مهم و بزرگ اخیر نظامی کشور یادکرد و ادامه داد: این دستاوردهای بزرگ باید به‌درستی در بین مردم تبیین و معرفی شود.

اجلاسیه ۵۶۵ شهید ارتش در استان قم با حضور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و شماری از خانواده شهدا در قم برگزار شد. حضور پیکر مطهر یکی از شهدای دوران دفاع مقدس در کنار تجلیل از خانواده شهدا و رونمایی از ۳۲ مستند جدید پیرامون شهدای ارتش از جمله برنامه‌های این اجلاسیه بود.

بخوانید:  مدال آوران و قهرمانان ورزشی جذب دستگاهها می شوند/ حضور بانوان در ورزشگاهها با رعایت شئون اسلامی

وی الگوسازی را از پیش‌شرط‌های مهم در ارتقای بعد فرهنگی و اخلاقی جامعه یادکرد و افزود: فرهنگ دفاع مقدس و شهدا کهکشان بیکرانی از الگوهای رفتاری است؛ الگوسازی شهدا و خانواده شهدا باید به یک نهضت فراگیر در برگزاری یادواره شهدا تبدیل شود. 

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران بابیان اینکه دشمن بر روی نقاط ضعف ایران تمرکز کرده است، یادآور شد: تمرکز دشمن بر روی نقاط ضعف به خاطر ترس آنها از پیشرفت‌ها و نقاط قوت ایران است.

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، امیر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در اجلاسیه ۵۶۵ شهید ارتش در استان قم  بیان داشت: ایران در جنگ احزاب ترکیبی قرارگرفته و دشمنان با تمام قوای خود پای‌کار آمدند تا با بزرگنمایی مشکلات و پوشاندن نقاط قوت، طراحی‌های شیطانی خود را که سالها در اتاق‌های فکر خود انجام داده‌اند به فعلیت برسانند.

رییس سازمان حفظ  آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: دشمنان در تلاش هستند تا با فراموشی یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، فرهنگ نجات‌بخش آن را به حاشیه برانند.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره برخی از دستاوردهای جدید نظامی کشور، بیان کرد: موشک صیاد ۴ باقابلیت هدف‌گیری تا فاصله ۳۰۴ کیلومتری از فناوری‌های نوینی است که تکنولوژی آن شاید در چند کشور معدود وجود داشته باشد.


آیا این خبر مفید بود؟

موسوی تصریح کرد: دشمنان با جنگ شناختی موفق شده‌اند در ادراک و شناخت برخی از مردم ما تاثیر بگذارند و این یعنی توانسته‌اند خرمشهرهایی را فتح کنند و ما باید تلاش کنیم این خرمشهرها را آزاد کنیم و خواهران و برادرانمان که به اسارت دشمن آمده‌اند را به خانه برگردانیم.

بخوانید:  تدوین چیست؟

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه محدود کردن شهدای گرانقدر در حوزه امنیت ظلم به این افراد است، یادآور شد: شهدا مقدمه سازان ظهور منجی عالم بشریت بوده و با آموزه‌های حسینی(ع) سنگ بنای تمدن نوین اسلامی و ظهور حضرت مهدی(عج) را بنیان نهاده‌اند.

رییس سازمان حفظ  آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: هنوز بسیاری از خصوصیات برجسته شهدای گرانقدر دفاع مقدس تبیین نشده اما ما اعتقاد داریم شهدا همانند دوران حیات می‌توانند گره‌های فروبسته را از عموم مردم و جامعه باز کنند.

وی خاطرنشان کرد: روشنگری و تبیین در برابر دروغ‌پردازی و تحریف،یکی از مهم‌ترین راهکارها و نیازهای کشور در جنگ ترکیبی دشمنان است، در قالب جهاد تبیین باید دستاوردها و موفقیت‌ها به‌درستی به مردم معرفی شود.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ادامه نهضت بعثت، غدیر و عاشوراست، خاطرنشان کرد:هدف و نقطه بعد از انقلاب اسلامی ایران، ظهور منجی عالم بشریت خواهد بود. 

موسوی با اشاره به ویژگی‌های موشک صیاد۴، ابراز داشت: این موشک می‌تواند در فاصله بسیار دور اهداف کوچک و رادار گریز را هدف‌گیری و منهدم کند، اوج این فناوری نوین نظامی را فقط متخصصان نظامی جهان می‌توانند بفهمند.

 امیر فولادی بیان کرد: اقتدار امروز جمهوری اسلامی مرهون خون شهدای دفاع مقدس بوده و اقتدا به خون آن‌ها راه برون‌رفت از مشکلات فرهنگی، اخلاقی و اقتصادی است.

موسوی یادآور شد: شهدای گرانقدر اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور در دست بیگانگان بماند و چشم ناپاک را از دامن ایران کوتاه و غیرت و ایستادگی ایرانیان را به رخ جهانیان کشیدند و کاری کردند که بعد از گذشت چهار دهه هیچ کشوری حتی داعیه‌داران ابرقدرتی جرئت و فکر تعرض به میهن اسلامی را نمی‌توانند در سر بپرورانند.

بخوانید:  نمره 20 برای ستاره 200 تایی پرسپولیس که 19 می پوشد!

وی بابیان اینکه خانواده شهدا چراغ و روشنایی ملت ایران هستند، یادآور شد: خانواده شهدا روشنگر ظلمات، تاریکی و ابهامات هستند و هر جا در تشخیص راه با ابهام مواجه شدیم باید به راه، رأی و هدف شهدا نگاه کنیم و به‌سوی آن‌ها برگردیم.

موسوی با تاکید بر اینکه وصیت‌نامه شهدا همه گره‌ها را باز می‌کند، تصریح کرد: پشتیبانی از ولایت‌فقیه کلیدواژه اصلی تمام وصیت‌ نامه های شهداست. ولی‌فقیه، چراغی است که با آن راه گم نمی‌شود و کشتی است که افراد را از غرق شدن نجات می‌دهد.

رییس سازمان حفظ  آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: هم‌راستا با دومین کنگره ملی شهدای استان قم، شش کنگره شهدای ارتش جمهوری اسلامی در استان قم از ابتدای سال جاری برگزارشده است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران بابیان اینکه برخی اندیشکده و مقامات آمریکا حدود ۱۰ سال پیش به‌صراحت اعلام کرده بودند که تجهیزات اصلی آنها در جنگ کنونی، گوشی‌های همراه و نرم‌افزارهای اطلاع‌رسانی است که امروز در اختیار عموم مردم و باید نسبت به این‌گونه مسائل حساس بود، گفت: مشکلات معیشتی و خودکم‌بینی ملی  گلوله اصلی دشمنان در این جنگ ترکیبی است.