پاداش برای کاهش مصرف برق حتی به میزان یک کیلووات ساعت


مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، درباره شرایط پاداش کاهش برق اظهار داشت: هر کسی حتی اگر یک کیلووات ساعت کاهش مصرف داشته باشد، آن پاداش را به ازای هر کیلووات ساعت دریافت می‌کند. این موضوع ربطی به کاهش مصرف ۵ درصد یا ۱۰ درصد ندارد. با کاهش یک کیلووات ساعت هم می‌توانید مستحق دریافت پاداش شوید.

وی ادامه داد: نکته کلیدی این است که هر کسی با خودش سنجیده می‌شود، یعنی با قبض مشابه با سال گذشته‌ مقایسه می‌شود. اگر مصرف برق کاهش پیدا کرده باشد، مشمول دریافت پاداش می‌شود.

رجبی مشهدی افزود: در سال گذشته میزان پاداش از قبض بیشتر بود و مشترکان برای دوره بعد بستانکار می‌شدند؛ اکنون قبض رایگان می‌شود و میزان بستانکاری تبدیل به امتیاز می‌شود و از طریق امتیاز، مشترک شانس بیشتری در قرعه‌کشی جوایز خواهد داشت.

پاداش برای کاهش مصرف برق حتی به میزان یک کیلووات ساعت

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه هیچ محدودیتی در دریافت پاداش وجود ندارد تصریح کرد: هیچ محدودیتی وجود ندارد، مشترکین می‌توانند پرمصرف باشند ولی با کاهش مصرف برق مستحق دریافت پاداش شوند.

این مقام مسئول با توضیح درباره نحوه محاسبه پاداش صرفه‌جویی خاطرنشان ساخت: کسی که مصرف برقش کمتر از الگو باشد، نرخ پاداش صرفه‌جویی دو هزار تومان به ازای هر کیلووات ساعت است. برای پرمصرف‌ها، کمترین میزان پاداش ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلووات ساعت است. این به این معناست که برای کسانی که مصرفشان پایین‌تر از الگو است، چهار برابر امتیاز بیشتری نسبت به کسانی که میزان مصرفشان بالای الگو است، دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/منبع

بخوانید:  علل انتقال تلویزیون اینترنشنال از لندن به واشنگتن چیست؟