پازل ناقص زندگی جوانان/ چرا ازدواج مهم است؟

زن و مرد فقط برای تداوم نسل با هم ازدواج نمی‌کنند، آن‌ها برای برطرف کردن نیازهای عاطفی، احساسی، جنسی، مالی، حمایتی و … با هم وارد یک رابطه می‌شوند. به خاطر داشته باشیم با رفع نیازهاست که دوطرف به آرامش و تعادل خواهند رسید و در مسیر پویایی و تکامل قرار می گیرند.

این تعهد با رضایت زوج‌ها و بر مبنای آزادی کامل دو طرف شکل می‌گیرد. ازدواج یعنی برداشتن باری که برای آن به نیروی دوستی همراه و مورد اعتماد نیاز است، یعنی همبستگی و تکمیل پازل نیمه کاره‌ای که فقط با حضور یک همراه و همسر کامل می‌شود.

به گزارش باشگاه جوانی خبرگزاری برنا، افراد دم‌بخت قبل از شروع زندگی‌ مشترک باید بدانند ازدواج ادامه روابط سطحی بعضی دختر و پسرها نیست، ادامه روزهای مجردی نیست، ازدواج سه روز آشنایی و سی سال تحمل نیست، ازدواج وعده تا آخر عمر خوشبختت می کنم و درمان نواقص شخصیتی و بیماری‌های روحی و روانی یکی از دو طرف نیست.

زمانی که جایگاه والدین در خانواده به درستی تعریف نشده و روابط عاطفی اعضای خانواده سطحی است، جوانان به دنبال کسی می‌گردند که با او رابطه عاطفی برقرار کنند و این روابط با همین شیوه ادامه پیدا می‌کند و به ازدواج منجر می‌شود.

انتهای پیام/

در زمینه هدف‌گذاری برای ازدواج خانواده‌ها از آموزش کافی برخوردار نیستند چون خانواده که رکن اصلی در ازدواج جوانان است، بیشتر به معیارهای ظاهری توجه دارد و به اشتراک باورها، شباهت نظام ارزشی و … توجهی نمی‌کند.

یادداشت: بنفشه دولت آبادی، مشاور خانواده و روان درمانگر

بخوانید:  روستای دره تفی شهر لک لک‌ها در نگین کردستان

همین مسئله باعث شده دوام ازدواج ها بسیار کم باشد، چون جوانان با باورهای نادرستی وارد رابطه ازدواج شده‌اند و نداشتن آگاهی، سازگاری آنان را طی زندگی مشترک بسیار کاهش داده است.

دلیل اصلی شکایت‌های نسل جوان از تأهل

ازدواج مزایای روان‌شناسانه زیاد و مبنای مشخصی دارد. زندگی‌مشترک می‌تواند به رشد فکری، روان‌شناختی، اجتماعی، شغلی و ارتباطی بی انجامد. یکی از دلایل انتخاب نادرست همسر و بروز طلاق و گلایه و شکایت‌های نسل جوان امروز، بی‌اطلاعی از هدف واقعی ازدواج است.


آیا این خبر مفید بود؟

در اصل ازدواج شناخت متقابل‌داشتن، آگاهی و انعطاف متقابل‌داشتن و هنر عشق ورزیدن است. ازدواج تعهدی رسمی برای پذیرش و درک‌متقابل به منظور تشکیل زندگی‌خانوادگی است تا زوج در سایه آن در مسیر معین و شناخته شده‌ای از زندگی به سمت موفقیت قرار گیرند.

دلیل تداوم کوتاه مدت ازدواج های جدید

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

ازدواج همانند قدرت، پول و موقعیت اجتماعی بالا، وسیله و راهی برای رسیدن به هدف های بزرگ‌تر و مهم‌تر است.