پاسخ امیر عبداللهیان به اظهارات بورل در مورد اعدام تروریست حادثه اهواز

انتهای پیام/منبع

امیرعبداللهیان در پاسخ به اظهارات بورل در موضوع اعدام تروریست حادثه اهواز، تصریح کرد: برخی مقامات اروپا بجای اینکه در مقابله با تروریسم عزم راسخ خود را به نمایش بگذارند، متاسفانه با اتخاذ مواضع مداخله‌جویانه، به ترویج پدیده شوم تروریسم کمک می‌کنند.

نماینده عالی امور خارجی و سیاست امنیتی اتحادیه اروپا گفت: برجام برای اتحادیه اروپا مهم است و برای بازگشت همه طرف‌ها به آن تلاش می‌کنیم.

در این گفت‌وگو آخرین وضعیت تحولات اوکراین نیز بررسی شد.

بورل همچنین با اشاره به روند عادی‌سازی روابط میان تهران و ریاض، آن را گامی مهم در تقویت ثبات منطقه‌ای دانست.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از ابتکارات سازنده استقبال می‌کند.

امیرعبداللهیان از نحوه انتشار توییت گزینشی، ناقص و نادرست در پایان مذاکرات تلفنی از تیم رسانه‌ای بورل انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا، در گفت‌وگوی تلفنی «جوزف بورل» نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آخرین تحولات مربوط به روابط با اروپا، گفت‌وگوهای ایران و اروپا و نیز تحولات اوکراین مورد تبادل نظر قرار گرفت.

در این گفت‌وگو، جوزف بورل ضمن استقبال از همکاری‌های در حال انجام میان جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، تداوم آن را مفید و مثبت ارزیابی کرد.

امیرعبداللهیان نیز در این تماس، اصل گفت‌وگو براساس احترام متقابل را گامی مهم و تعیین‌کننده برای رفع موانع و حرکت به سمت جلو در مسیر مناسبات اروپا و جمهوری اسلامی ایران دانست و با اشاره به گفت‌وگوهای انجام شده اخیر ایران با اروپا اظهار کرد: برداشت ما این است که طرف‌های مقابل در مسیر برداشتن گام‌های مثبت قرار دارند.

بخوانید:  هک ۶۰ گیگابایت از اطلاعات حساس بزرگترین بانک دولتی آلمان