پاسخ ما به رژیم صهیونیستی و تنبیه آن قطعی است

وی در خصوص اوضاع فلسطین نیز گفت، رژیم صهیونیستی علاوه بر شکست‌های سنگین در نبرد شش ماهه علیه مقاومت و ملت فلسطین، اکنون با بی‌سابقه ترین نفرت فراگیر نزد افکار عمومی جهان و دولتها حتی نزد دوستان و متحدان خود روبروست و امروز تنها امید رژیم صهیونیستی این است که با ادامه جنایات علیه شهروندان فلسطینی، جامعه مدنی فلسطین را از ادامه همراهی و حمایت از مقاومت بازدارد، فلذا حمایت اقتصادی و انسانی از ملت فلسطین یک مسئولیت انسانی، اسلامی، عربی و بين‌المللی است.

امیرعبداللهیان به اقدامات مختلف سیاسی و حقوقی و بین‌المللی جمهوری‌ اسلامی ایران در سطح سازمان ملل متحد، شورای امنیت و نیز در سطح دولت ها بلافاصله پس از وقوع حادثه و نیز ابلاغ پیام کشورمان به آمریکا بعنوان حامی تمام عیار رژیم صهیونیستی و مسئول مستقیم جنایات و اقدامات جنون آمیز رژیم صهیونیستی اشاره کرد و افزود پاسخ ما به رژیم صهیونیستی و تنبیه آن قطعی است.

انتهای پیام/منبع

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برنا، حسین امیرعبداللهیان با تشکر از استقبال گرم طرف سوری از هیأت ایرانی، سلام رئیس جمهور کشورمان به آقای بشار اسد را ابلاغ کرد.

آقای بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام و تحیات خود به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور کشورمان، شهادت مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت و با اشاره به تماس تلفنی خود با رئیس جمهور کشورمان پس از وقوع این جنایت، تأکید کرد که شهدای شما شهدای ما هستند و ما در این زمینه یک موضع و احساس مشترک داریم و ایران و سوریه در یک نبرد مشترک قرار دارند.

بخوانید:  تردد بیش از ۲۰۰ نفر از مرز شوشمی/ پیگیر راه‌اندازی کاپوتاژ خودرو هستیم

بشار اسد نقش شهید سردار زاهدی را در مبارزه علیه تروریسم و خدمت به مردم سوریه و لبنان ستود و افزود مجازات رژیم صهیونیستی این است که‌ ما محور مقاومت را هر چه بیشتر تقویت کنیم.

بشار اسد تشدید حملات رژیم صهیونیستی علیه سوریه را نشانه جنون و بهم ریختگی شدید رژیم اسرائیل دانست و گفت البته این جنایات کمکی به جبران شکست‌های این رژیم نخواهد کرد.

در این دیدار همچنین برخی دیگر از موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد اهتمام دو کشور مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بر لزوم اهتمام هرچه بیشتر به ابعاد مختلف همکاری های اقتصادی دو کشور ایران و سوریه‌ و ضرورت اجرای توافقات گذشته خصوصا توافقات حاصله در سفر رئیسی به دمشق اشاره کرد و با توجه به دعوت قبلی رئیس جمهور کشورمان از همتای سوری جهت سفر به تهران، بر ضرورت زمینه سازی مناسب برای موفقیت هرچه بیشتر این سفر تاکید نمود.

وی از تماس تلفنی بشار اسد با رئیسی و حضور وزیر خارجه سوریه و دیگر وزرا و مقامات عالی این کشور در محل سفارت ایران  و اعلام همبستگی مسئولان سوریه با ایران پس از حمله جنون آمیز اخیر رژیم صهیونیستی تشکر و قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به وضعیت غزه و دیدارهای اخیر دبیران کل جنبش‌ های حماس و جهاد اسلامی از ایران، افزود اطلاعات و گزارش های مختلف حاکی از بهم ریختگی شدید و شکافها و اختلافات بیسابقه داخلی رژیم صهیونیستی است و در نقطه مقابل مقاومت در شرایط بسیار خوب و آمادگی برای تداوم ایستادگی در مقابل تجاوزات رژیم صهیونیستی قرار دارد، هر چند وضعیت انسانی ملت مظلوم فلسطین در نوار غزه و کرانه غربی به دلیل جنایات جنگی وحشیانه و تداوم محاصره، نیازمند توجه و اقدام فوری جامعه جهانی است.

بخوانید:  کانادا یقه ایران را گرفته بود/ انتقام باخت به ایتالیا در المپیک را گرفتیم