پالایشگاه‌های فراسرزمینی امنیت فروش نفت و پتروشیمی را به دنبال دارد


نقدعلی بیان کرد: وقتی برای اولین بار در مسجد سلیمان نفت کشف شد، کشور ما به سمت دستیابی به تکنولوژی و فناوری های صنعت نفت رفت و طی 4 دهه گذشته نیز این مهم در حال رشد و اعتلاست. از این جهت به دلیل تحریم هایی که کشور ما در زمینه های مختلف از جمله فروش نفت به آن مبتلاست مساله پالایشگاه های فرا مرزی می تواند امنیت فروش و تصفیه نفت یعنی پتروشیمی کشور را به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/

نماینده خمینی شهر در ادامه افزود: قطعا طرحی مانند پالایشگاه های فراسرزمینی، یکی از این مسائل است که هم عمق سیاسی، هم اقتصادی و هم امنیتی برای کشور دارد. چرا که ما در بحث فناوری های نوین در صنعت نفت در جهان حرف برای گفتن داریم. ایران اسلامی طی سال های گذشته در این زمینه رشد قابل توجهی داشته است. نمی گوییم به طور کامل به همه بخش های تکنولوژی و فناوری در این خصوص دست یافته ایم اما قطعا پیرفت قابل توجهی داشته ایم که هم ما را از خارج از کشور بی نیاز کند و هم بتوانیم صادرات داشته باشیم.

نماینده مردم خمینی شهر اظهار داشت: به دلیل تحریم هایی که کشور ما در زمینه های مختلف از جمله فروش نفت به آن مواجه است مساله پالایشگاه های فرا مرزی می تواند امنیت فروش و تصفیه نفت یعنی پتروشیمی کشور را به همراه داشته باشد.

بخوانید:  53 ایده نخبگان برای تحقق عدالت اقتصادی بررسی شد


|

منبع
آیا این خبر مفید بود؟


0 رای موافق و 0 رای مخالف

پالایشگاه‌های فراسرزمینی امنیت فروش نفت و پتروشیمی را به دنبال دارد