پالایشگاه گاز ایلام صنعتی توأمان با تکنولوژی و فناوری روز است


به گزارش خبرگزاری برنا ایلام، حسن بهرام نیا پس از بازدید از بخش های مختلف پالایشگاه گاز ایلام در نشست با مدیرعامل و هیأت رئیسه شرکت پالایش گاز ایلام افزود: استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها در قالب پارک علمی فن آوری، نخبه گان استانی و کسانی که در بحث دانش بنیان ها فعالیت می کنند برای ارتقاء محصولات، بومی سازی کالا و تجهیزات و غیره ضروری است.

وی اظهار داشت: پالایشگاه گاز ایلام و سایر مناطق نفت و گاز در راستای توسعه،ارتقای اقتصادی و ایجاد اشتغال ظرفیت بسیار خوبی هستند.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام با 40 درصد پیشرفت در دست اقدام است، تصریح کرد: اشتغال، تولید و ارز آوری در پالایشگاه گاز ایلام موج می زند و ظرفیت این واحد صنعتی در راستای توسعه و ارتقا اقتصاد استان بسیار مهم است.

بهرام نیا خاطرنشان کرد: بومی سازی 41 محصول و تجهیز در پالایشگاه گاز ایلام از مصادیق بارز تحقق شعار سال  است.

استاندار ایلام گفت: روزانه 5 میلیون متر مکعب گاز در این مجموعه تولید می شود که بخشی از آن برای مصارف خانگی و صنعتی و بخشی از آن خوراک پتروشیمی است.

بهرام نیا با بیان اینکه پالایشگاه ایلام در ارتباط با شرکت های دانش‌بنیان موفق عمل کرده است،گفت: این ارتباطات باعث حمایت از تولید داخل و عدم وابستگی به کشورهای خارجی از لحاظ تجهیزات و کالاهای اساسی شده است.

بهرام نیا با بیان اینکه 5 میلیون متر مکعب گاز روزانه در پالایشگاه گاز ایلام تولید می شود، خاطرنشان کرد: با اجرای فاز دوم ، تولیدات این مجموعه 50 درصد افزایش می یابد و زنجیره تولید را حفظ و تکمیل می کند‌.

نماینده عالی دولت در استان ایلام تاکید کرد: ظرفیت پالایشگاه ایلام  در راستای توسعه و ارتقای اقتصادی استان بسیار رضایت بخش است.

استاندار ایلام ایلام گفت: تلاش های مدیرعامل کنونی شرکت پالایش گاز ایلام به عنوان یکی از ظرفیت های مدیریتی تخصصی نفت و گاز بومی استان و همکاران او در این واحد صنعتی باعث شده تا در بخش صنعت و خانگی مردم براحتی به گاز مصرفی مورد نیاز دست پیدا کنند که این اقدام بسیار ارزشمند است.

بهرام نیا افزود: امروز هر جا یک شیر گاز باز می شود و شعله ای روشن می شود نتیجه زحمات شبانه روزی شما در پالایشگاه گاز و همکاران در شبکه انتقال گاز است.

وی ادامه داد: انرژی یک زیرساخت بسیار حیاتی برای تأمین رفاهیات زندگی مردم و حرکت ماشین توسعه صنعت بوده و خدمت در این حوزه شایسته قدردانی است.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع