پرداخت مطالبات شهرداری قزوین موجب تسریع در اجرای طرح های عمرانی می شود


آیا این خبر مفید بود؟

image_2022_10_25-22_51_18_536_Wwv

صباغی اظهارداشت: انتقال اسناد خودروهای آتش نشانی، خرید نردبان بلند مرتبه و جابجایی میدان تره بار قزوین و تامین ماشین آلات برای رفت و روب شهری از دیگر مطالبات و نیازهای شهرداری قزوین است.

انتهای پیام

شهرداری واریزنشده و از محل عوارض قانون هوای پاک برای توسعه فضای سبز استفاده نکردیم و همچنان 1200  میلیارد تومان عوارض شهرداری پرداخت نشده است.

مهدی صباغی در این جلسه گفت: با توجه به مشکلات گرانی مسکن و طرح توسعه زمین و تامین زیرساختهای هزینه بر را داریم پیشنهاد می کنیم در بافت قدیمی یک طبقه تراکم اضافه شود تا در بافت قدیمی که ۵۰۳ هکتار وسعت دارد ساخت وساز رونق یابد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا از قزوین؛ نشست صمیمی اعضای شورای شهر و شهردار قزوین با استاندار، سه شنبه شب در صحن علنی شورا برگزار شد.

شهردار قزوین اظهارداشت: مطالبات ۳۶ میلیارد تومانی شهرداری از دولت موجب شده نتوانیم طرح های عمرانی را تکمیل کنیم که انتظار داریم این بدهی پرداخت شود.

وی بیان کرد: قرار است در طرح توسعه شهری بلوار ابوترابی وارد محدوده شهری شود اما محورهای خارج از محدوده را قادر نیستیم بیمه کنیم.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

 

در این نشست مهدی رجحانی معاون عمرانی، کبیری معاون سیاسی امنیتی و عباس کاظمی فرماندار قزوین نیز حضور داشتند.

وی بیان کرد: دو درصد نقل و انتقال املاک و جرایم رانندگی و درامد حق الثبت املاک و بهای خدمات اتباع بیگانه داده شود گشایش خواهد شد.

بخوانید:  قرارگیری لیزر در کنار رادیوداروها برای افزایش‌ بهره‌وری درمان سرطان

وی بیان کرد: درهمه جای دنیا آثار تاریخی تعریف دارد و با تدبیر کار کرده اند اما در محدوده مسجد جامع تا کیلومترها اجازه توسعه وعمران  دادهنمی شود وبا این کار هویت شهر ی را گرفته ایم و ساکنان مناطق قدیمی و اصیل قزوین را مجبور به جابجایی کرده ایم.

وی گفت: شهرداری هزینه بر است و نیازمند درآمد هستیم اما مطالبات ماده ۴۲ قانون مالیات ارزش افزوده به حساب 

وی اضافه کرد: با میراث فرهنگی و باغستان مخالفتی نداریم اما بدلیل نداشتن توجیه اقتصادی در باغستان مشکلاتی هست که باید با تدبیر آنها را حل کنیم.

ثقققققق

صباغی یادآورشد: درآمد پایدار شهرداری حدود ۶ تا ۷ میلیارد تومان است اما با وحدت و همدلی کارها پیش می رود.

شهردار قزوین تصریح کرد: ۵۷ هکتار زمین در شمال شهر قزوین داریم و باید برای اجرای طرح بازآفرینی شهری اقدام شود و  برای 36 هزار نفر ساکن در محدوده بازافرینی و در جنوب شهر برای ۵۰۳ هکتار زمین اقدام کنیم.