پروژه رفع تداخلات اراضی کشاورزی در هرمزگان پیشرفت خوبی دارد


پروژه رفع تداخلات اراضی کشاورزی در هرمزگان پیشرفت خوبی دارد

رئیس سازمان امور اراضی کشور با تاکید بر لزوم رصد و پایش مستمر فعالیت‌های در حال انجام در زمین‌ های واگذار شده گفت : کسانی که زمین دریافت کرده‌اند در صورت عدم اجرای طرح‌های خود خلع ید می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان ، صفدر نیازی در حاشیه سفر به هرمزگان ، ضمن تشریح اهداف سفر خود اظهار داشت : ماموریت ما با سه هدف اصلی در استان هرمزگان آغاز شد ، نخستین هدف ما در این سفر بررسی خرده مشکلات بهره‌برداران با سازمان منطقه آزاد قشم و مرتفع کردن آن بود تصمیماتی در راستای حل این مشکلات اخذ شد و مقرر شد در یک مدت زمان کوتاه مشکلات موجود حل شود.

وی افزود : دومین هدف ما پیگیدی پروژه رفع تداخلات در حوزه اراضی کشاورزی و ملی بود؛ دسته‌ای از اراضی وجود دارند که با وجود اینکه جزو  مستثنیات مردم بوده‌اند با پیگیری اداره کل  منابع طبیعی به اراضی ملی تبدیل شده‌اند و این امر مشکلاتی را به همراه داشته است و در تلاش هستیم این موضوع در سطح ملی و سطح استانی تحت نظارت کمیسیونی به ریاست رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان حل و فصل شود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور بیان‌ کرد : پروژه رفع تداخلات در استان هرمزگان دارای پیشرفت خوبی است و از حدود ۶۵۰ پلاک دارای تداخل در استان  ۱۹۸ پلاک برنامه‌ریزی شده است که از این بین تعدادی ثبت در سامانه نیز شده‌اند و امیدواریم این پروژه عظیم تا پایان سال آتی به پایان برسد .

نیازی با اشاره واگذاری زمین با هدف توسعه در بخش‌های مختلف عنوان‌ کرد : تاکنون حدود ۶هزار و ۵۰۰ مورد از اراضی استان به اشخاص حقیقی و حقوقی  واگذار شده است که عمدتا در بحث کشاورزی و صنعت و … بوده است.

وی رصد فعالیت‌های در حال انجام برروی اراضی کشاورزی را از ماموریت‌های سازمان امور اراضی دانست و خاطرنشان‌ کرد : افرادی که برای اجرای طرح‌هایی زمین دریافت کرده باشند در صورتی که پروژه‌های خود را اجرایی نکنند ، خلع ید خواهند شد و اراضی خلع ید شده به متقاضی دیگری واگذار خواهد شد تا نتیجه بهتری از این زمین‌ها حاصل شود.

  ‌انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع