پهلودهی شناور ۶۷ هزار تنی گندم در بندر شهید رجایی

همچنین یک فروند کشتی حامل ۷۰ هزار تنی گندم (۲۶ اردیبهشت ماه) در اسکله ۱۵ بندر و در فروردین‌ماه امسال نیز یک فروند کشتی حامل ۴۳ هزار و ۲۵۱ تُن روغن خوراکی در بندر شهید رجایی پهلو گرفت.

پهلودهی یک فروند کشتی حامل ۴۳ تن روغن خوراکی در فروردین‌ماه

به گزارش خبرگزاری برنا، حسین عباس‌نژاد مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، گفت: با توجه به اهمیت کالا و تسریع در پهلو دهی و تخلیه کالا، یک فروند شناور (پانامکس) با ۶۷ هزار و ۵۰۰ تن گندم در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران پهلو دهی شد و با وجود تکمیل نشدن رویه بندری و گمرکی با تمهیدات انجام شده این شناور حامل گندم به محض ورود به لنگرگاه برنامه ورود به اسکله گرفت و کمتر از ۲۴ ساعت پهلو دهی شد.

با توجه به آمار، سال گذشته یک میلیون و ۱۹۸ هزار و ۷۷۸ تُن انواع کالای اساسی اعم از روغن خوراکی، غلات، کود‌های شیمیایی و نهاده‌های دامی در بندر شهید رجایی تخلیه شد که از این میزان یک میلیون و ۵۵۶ هزار و ۱۲ تُن گندم و ۲۵۶ هزار و ۳۴۸ تُن روغن بود.

انتهای پیام/ منبع

وی افزود: در صورت آمادگی صاحب کالا و تکمیل رویه یاد شده این امکان از سوی بندر شهید رجایی وجود دارد که تخلیه را به روش حمل یکسره ادامه و موجب تسریع در انتقال گندم به مصرف کننده اصلی شود و با ورود این کشتی به بندر شهید رجایی، این سومین کشتی حامل کالا‌های اساسی است که از ابتدای سال جاری تاکنون در بندر شهید رجایی پهلو دهی شده است.

بخوانید:  اهالی فوتبال بر سر مزار ناصر حجازی دور هم جمع شدند