پیام تبریک حکیم به سودانی بابت کسب رای اعتماد به کابینه/تاکید بر برقراری پل‌های ارتباطی با کشورهای همسایه، منطقه و جهان


پیام تبریک حکیم به سودانی بابت کسب رای اعتماد به کابینه/تاکید بر برقراری پل‌های ارتباطی با کشورهای همسایه، منطقه و جهان

جریان حکمت ملی عراق در پیامی انتخاب کابینه عراق را تبریک گفت.

به گزارش برنا، سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق در پیامی انتخاب کابینه عراق را تبریک گفت. 

در این پیام آمده است: به برادرمان آقای نخست‌وزیر «محمد شیاع السودانی» بابت کسب اعتماد مجلس برای خود و تیم وزارتی‌اش و برنامه دولت تبریک می‌گوییم.

در ادامه این پیام آمده است: اینکه وی و تیم مذاکره‌کننده‌اش توانسته‌اند ظرف دو هفته پرونده تشکیل دولت را ببندند دستاورد بزرگ و بی سابقه‌ای است.

حکیم همچنین با اشاره به تشکیل دولت و پایان انسداد سیاسی در عراق نکاتی را یادآور شد و گفت: همه نیروهای سیاسی باید منافع میهن و ملت را پیش چشم خود قرار دهند و آن را بر منافع حزبی و گروهی اولویت دهند و از روال‌های اصلاحی و مبارزه با فساد و خدمت به شهروندان حمایت کنند.

وی با تاکید بر حمایت از دولت سودانی افزود: از این دولت می‌خواهیم که حلقه اتصالی میان نظام سیاسی و توده مردم باشند و برای بازیابی اعتماد و برقراری روابط و ادامه گفت‌وگو و ارتباط با نیروهای معترض تلاش کنند.

رهبر جریان حکمت ملی همچنین عنوان کرد: هر تأیید یا اعتراضی برآمده از نگاهی ملی برای خدمت به ملت و میهن است. 

حکیم از نخست‌وزیر خواست که با کشورهای همسایه و منطقه و جهان نیز پل‌های ارتباط را برقرار کند و در این مسیر اصول ثابت و منافع ملی و حاکمیت کشور را مبنا قرار دهد.

وی همچنین تاکید کرد که مطالبه جدی از دولت مبارزه با فساد و برخورد با مهره‌های اصلی و خشک کردن ریشه‌های آن و تقویت نهادهای نظارتی و قانون‌گذاری و رسانه‌ها برای بازپس‌گیری اموال غارت شده بر اساس قانون و به دور از رفتارهای انتقام‌جویانی و تخریب است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق بر ضرورت هم‌افزایی قوای مقننه و مجریه در عرصه‌های سیاسی و امنیتی و اقتصادی و توسعه‌ای و تلاش برای فراهم آوردن زمینه مناسب برای تصویب قوانینی که با معیشت مردم سروکار دارد تأکید کرد.

حکیم با تاکید بر تعیین تکلیف قوانینی که به علل سیاسی و علل نامعلوم دیگر مدت‌هاست بلاتکلیف مانده، برای دولت سودانی آرزوی توفیق و موفقیت و تحقق آنچه خواست ملت عراق است، کرد.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع