پیشرفت طرح‌های پیشران اقتصادی هرمزگان ماهانه رصد می شود

وی ادامه داد: در دور دوم سفر رییس جمهوریچ شهید به استان تسهیلات قابل توجهی تخصیص یافته است که با ابلاغ و تزریق آن به طرح‌های سرمایه گذاری می‌توان انتظار رشد قابل توجهی در این طرح‌ها داشت.منبع

وی با اشاره به تعیین تکلیف شهرک‌های صنعتی و صنفی تصریح کرد: در بخش صنعت و معدن و حوزه نفتی درخصوص تأمین خوراک و تأمین گاز واحدهای صنعتی همچنین واگذاری زمین مورد نیاز و شناسایی پهنه های معدنی نیز کارهای خوب و امید بخشی صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری برنا هرمزگان، مهدی دوستی استاندار هرمزگان عصرامروز 9خرداد در سومین جلسه میثاق نامه‌های حوزه اقتصادی استان با موضوع ارزیابی زیربخش‌های کشاورزی و شیلات، صنعت، معدن، حوزه نفتی، گردشگری و صنایع دستی و منابع طبیعی، اظهار داشت: این جلسه به صورت ماهیانه برگزار و میزان پیشرفت پروژه‌های پیشران اقتصادی استان مورد بررسی و رصد قرار می گیرد.

وی افزود: در حوزه شیلات پیشرفت سه پروژه مهم پرورش ماهی در قفس، پرورش میگو و بازسازی ذخایر بررسی شد در حوزه کشاورزی و گلخانه‌ها نیز متقاضیان شناسایی شدند و پرونده‌ها آماده پرداخت تسهیلات هستند در حوزه اصلاح و نوسازی باغات هم پروژه با روند خوبی در حال اجرا است.

استاندار هرمزگان گفت: در حوزه گردشگری، پروژه‌های ساحلی و دریایی مورد توجه است و مجوز برخی پروژه‌ها صادر و زمین آن‌ها تأمین شده که فرآیند اجرایی را آغاز کرده‌اند، در این حوزه همچنین طرح‌های سرمایه گذاری در جزایر هرمز، لارک و بوموسی هم ساماندهی شده است. 

استاندار هرمزگان گفت: در بخش مهم مردمی سازی اقتصاد در چهار زیر بخش، پروژه ‌های پرورش ماهیان زینتی، ماهیان گرم‌آبی و تولید عسل و ابریشم در استان آغاز شده است.

بخوانید:  خزعلی خواستار پوشش تعاونی های تخصصی زنان در مناطق محروم شد