پیشرفت فیزیکی ۲۲ درصدی خط ۲ مترو تبریز


 پیشرفت فیزیکی ۲۲ درصدی خط ۲ مترو تبریز

سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز از پیشرفت فیزیکی ۲۲ درصدی خط ۲ مترو تبریز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، یعقوب وحیدکیا در چهارمین نشست از سلسله نشست‌های خبری مدیران شهرداری تبریز اظهار کرد: پروژه خط ۲ مترو تبریز از سال ۱۳۹۰ توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا آغاز شده است و با ۲۲ کیلومتر و ۴۰۰ متر، طولانی ترین خط مترو تبریز است.

وی با بیان اینکه خط ۲ شامل ۲۰ ایستگاه است که غرب شهر را به شرق متصل می‌کند، افزود: این مسیر از خیابان وحدت و میدان قراملک شروع شده (اولین ایستگاه) و پس از عبور از زیر خیابان آخونی، خیابان قدس، سه راه امین و میدان دانشسرا وارد خیابان عباسی شده و تا میدان شهید فهمیده امتداد می یابد.

وحیدکیا با اشاره به اینکه خط ۲ در ادامه مسیر به سمت سه راهی ولیعصر، میدان استاد معین و در نهایت به میدان بسیج می رسد، گفت: در طرح توسعه این خط، گذر از منطقه خاوران و اتصال به ایستگاه راه‌آهن تبریز – میانه در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت این پروژه افزود: دو دستگاه تی بی ام در خط ۲ مترو تبریز فعال و تونل در حال احداث است و تا به امروز این خط ۲۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سرپرست سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز اذعان کرد: خط ۲ مترو تبریز در بافت متراکم شهری واقع شده است و برای پایان بخشیدن به فاز ۱ خط ۲ مترو نیاز به پنج هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وحیدکیا با بیان اینکه پروژه‌ احداث قطار شهری یکی از فعالیت های عمرانی هزینه‌بر شهری است، تصریح کرد: برای احداث هر کیلومتر مترو بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار صرف می‌شود.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع