پیشنهاد دیوانه وار ستاره شناس آمریکایی برای فرار از گرمای عذاب آور!+ عکس

کاهش وزن سپر با مواد سبک‌تر مانند گرافن امکان‌پذیر است. انجام این کار هنوز هم بسیار مشکل است چرا که در حال حاضر حداکثر محموله قابل حمل یک موشک به ۳۵۰۰۰ تن نزدیک هم نمی‌شود. رکورددار کنونی ساترن ۵ است که محموله‌ای به وزن ۱۴۰ تن را در دوران آپولو به مدار پایین زمین فرستاد. بالاترین ظرفیت موشک غول‌پیکر استارشیپ اسپیس ایکس هم ۲۵۰ تن است.


ایده سپر خورشیدی خالی از لطف نیست. اگر فقط درصد کمی از نور خورشید را که دائما به زمین می‌تابد مسدود کند، می‌تواند برای مقابله با افزایش دما کافی باشد. شاید به عنوان راه حل نهایی به کار نیاید، اما می‌تواند برای ما کمی زمان بخرد، تا روی زمین به دنبال راه حل‌های اساسی‌تر باشیم.

راه‌حل عجیب و دیوانه‌وار برای حل مشکل گرما

یک ستاره‌شناس می‌گوید چتر غول پیکر بسته شده به سیارک می‌تواند به مبارزه با تغییرات آب و هوایی کمک کند.

منبع
آیا این خبر مفید بود؟

این ۳.۵ میلیون تن ممکن است جرم زیادی به نظر برسد، اما حدود ۱۰۰ برابر جرم کمتر از تخمین های قبلی برای یک سپر غیر متصل است. تنها ۱ درصد آن سپر واقعی خواهد بود: حدود ۳۵۰۰۰ تن. جرم باقیمانده متعلق به سیارک خواهد بود.

مشکل این است که برای جلوگیری از پرت شدن بادبان یا چتر توسط باد خورشیدی و فشار تشعشع، و برای پایداری گرانشی، به مقدار مناسبی جرم نیاز دارد و رساندن این جرم به فضا دشوار و پرهزینه خواهد بود. با این حال، اگر توده از قبل آنجا باشد چه؟ این‌جاست که گرفتن یک سیارک و بستن چتر آفتابی به آن پدیدار می‌شود.

بخوانید:  تعمیر و راه اندازی آمبولانس در عراق توسط تیم امداد اتوبوسرانی مشهد


|

پیشنهاد دیوانه وار ستاره شناس آمریکایی برای فرار از گرمای عذاب آور!+ عکس

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

بخوانید:  شناسایی ۱۶۶ بیمار جدید و فوت ۲ تن دیگر