پیش بینی عبور ٢ میلیون زایر اربعین از مرزهای استان خوزستان


پیش بینی عبور ٢ میلیون زایر اربعین از مرزهای استان خوزستان

استاندار خوزستان با بیان اینکه پس از تعطیلی دوساله پیاده‌روی اربعین اشتیاق مردم برای زیارت بیشتر شده، گفت: پیش بینی می‌شود که بیش از دو میلیون نفر از مرزهای خوزستان برای اربعین عازم عتبات شوند.

به گزارش خبرنگار برنا از خرمشهر، صادق خلیلیان در حاشیه بازدید از پایانه مرزی شلمچه که عصر جمعه هفتم مردادماه با حضور مسوولان شهری و منطقهایی انجام شد، اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن ماه محرم و نزدیک شدن به ایام اربعین حسین ی فعالیت‌ها برای سهولت تردد زایران برای شرکت در مراسم سرعت گرفته است.

او با بیان اینکه در این بازدیدها میزان پیشرفت کارها بررسی و هماهنگیهای لازم انجام می‌شود، گفت: مسیر حرکت زابران، پارکینگها، وضعیت راهها و مواکب در این بازدید مورد بررسی قرار گرفت، همچنین از مسیر پیاده‌روی زوار از برای تامین مه‌پاش، سایه‌بان و… بازدید شد تا زابران از گرما مصون بمانند.

نماینده عالی دولت در خوزستان افزود: با توجه به تعطیلی دو ساله پیاده‌روی اربعین اشتیاق مردم برای زیارت بیشتر شده، بنابراین پیش بینی می‌شود که بیش از دو میلیون نفر از مرزهای خوزستان برای اربعین عازم عتبات شوند.

خلیلیان از افزایش خروجی‌ در پایانه‌های مرزی خبرداد و بیان کرد: موارد گذرگاهی در پایانه‌ها به گونه‌ای تعبیه شده که از تراکم بالای جمعیت جلوگیری شود، همچنین بخش دیگری از فعالیت‌های ما در آن‌سوی مرز است که زایران پس از خروج بتوانند زیرساختهای مناسبی را برای عبور داشته باشند و به هنگام بازگشت زوار نیز از این زیرساخت‌ها بهره‌ ببرند.

استاندار خوزستان در پایان اضافه کرد: در حال حاضر مرزها باز است و پیش بینی می‌شود که تعداد زایران ١٠ روز پیش از اربعین حسینی افزایش یابد./انتهای پیام

 

منبع