پیش بینی وضعیت زرد هواشناسی در ارتفاعات البرز


پیش بینی وضعیت زرد هواشناسی در ارتفاعات البرز

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر وضعیت زرد هواشناسی در سطح استان به ویژه در ارتفاعات البرز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز، محمدرضا فلاح نژاد اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از فعالیت سامانه تندری از عصر و شب امروز چهارشنبه تا صبح جمعه در منطقه البرز مرکزی می باشد.

وی ادامه داد: به موجب فعالیت این سامانه در بعضی ساعات وزش باد نسبتاً شدید به همراه گرد و خاک، رگبار پراکنده و رعد و برق، در ارتفاعات مه آلودگی و بارش ساعتی و پراکنده برف مورد انتظار است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز تصریح کرد: رگبار پراکنده و رعد و برق، وزش باد نسبتاً شدید و ارتفاعات رگبار ساعتی برف از عصر و شب امروز چهارشنبه ۲۵ آبان در سطح استان به ویژه در ارتفاعات البرز آغاز شده و تا صبح روز جمعه ۲۷ آبان ماه ادامه خواهد داشت.

وی متذکر شد: لغزندگی جاده های کوهستانی، اختلال در سفرهای بین شهری به ویژه در عبور از گذرگاه های کوهستانی، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها از جمله مخاطرات این سامانه است که به شهروندان گرامی توصیه می شود در سفرهای برون شهری و کوهنوردی جوانب احتیاط را رعایت کنند.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع