چالش‌ها به راهکارهای فناورانه متصل می‌شود

ششمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و فرآوده‌های طبیعی و طب سنتی، دهم 10 لغایت 13 آبان سال 1401 با حضور بیش از 100 مهمان بین الملل و مشارکت ۵۰۰ شرکت دانش بنیان و خلاق تولیدکننده دارو و فرآورده های طبیعی و سایر صنایع وابسته به گیاهان دارویی از سراسر کشور و به همت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مصلی تهران برگزار خواهد شد.

پس از ارزیابی چالش‌های مطرح شده در پنل‌ها توسط متخصصان هر حوزه، راه‌کارهای عملیاتی برای رفع آن‌ها ارائه می‌شود. در هر پنل نیز سعی می‌شود دانش فنی و یا خدمات و محصولات فناورانه به‌منظور رفع چالش‌های موجود در آن حوزه معرفی شود.

منبع

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ پنل‌هایی که با هدف بررسی جدیدترین فناوری‌های حوزه زنجیره ارزش گیاهان دارویی با موضوعات مختلفی چون زراعت (کشاورزی قراردادی، نهاده‌های تولیدی، توسعه مکانیزاسیون در مرحله برداشت)، فرآوری (استحصال مواد موثره، افزودنی‌های غذایی)، قیمت‌گذاری محصولات و عرضه محصولات گیاهان دارویی و سیاست‌گذاری‌های کلان زیست‌بوم نوآوری و فناوری گیاهان دارویی ایران برگزار می شود.


آیا این خبر مفید بود؟


این پنل‌ها با حضور مسئولان و متخصصان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هم چنین نمایندگانی از مجلس شورای اسلامی برگزار می شود. همچنین مدیران عامل و نمایندگان شرکت‌های خصوصی فعال در هر حوزه نیز در پنل‌ها حضور خواهند داشت.