چشمک سیمرغ به خانواده تئاتر


آیا این خبر مفید بود؟

–  ارتباط تنگاتنگ تلویزیون با تئاتر فرصتی است تا مخاطبان در اقصی نقاط کشور که برای دیدن نمایش صحنه فرصت و شرایط لازم را ندارند تماشاگر تئاتر از قاب تلویزیون باشند

–  پرداختن به نمایشنامه های نمایشنامه نویسان نامدار دنیا طبیعتا درجه کیفی تولیدات نمایشی را در تلویزیون بالا می برد

–  پخش تئاتر در تلویزیون احترام به سلیقه مخاطبان مختلف است

و بدیهی است که با اضافه شدن پخش تله تئاتر به کنداکتور شبکه های مختلف تلویزیون بازیگران مستعد و کاربلد تئاتر به سازندگان سریال و فیلم های سینمایی معرفی می شوند تا کم کم شاهد چهره هایی جدید در دنیای نمایش باشیم.

تله تئاترها یکی از پایه های ثابت تولیدات نمایش تلویزیون با ویژگی های خاص و تعریف شده قاب این مدیوم بودند که اتفاقا در دوران اوج خود در رسانه ملی با طرفداران بسیاری نیز مواجه بودند .

نکته ای که در ساخت تله تئاترها بسیار حائزاهمیت بود حضور چهره های نامدار تئاتر در تلویزیون بود که به لحاظ جایگاه نمایشی ، کیفیت تولیدات را بسیار بالا می برد و با توجه به انتخاب نمایشنامه های قوی از نویسندگان بزرگ دنیا فرصتی بود تا مخاطبان عام هم به دنیای نمایش ورود کنند و متن های بسیار قوی و غنی را با بازی بازیگران صاحب نام تئاتری از کشورخودمان تماشا کنند.

انتهای پیام//

مرکز سیمرغ در پرداختن به موضوع تله تئاتر می تواند با بهره گرفتن از تجارب اساتید تئاتر و انرژی و انگیزه جوان ترهای این حوزه ، خون تازه ای را به جریان تولیدات نمایشی تلویزیون وارد کند.

بخوانید:  انتخابات سراسری دبیران شبکه های تخصصی سمن ها برگزار می شود

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع با راه اندازی مرکز سیمرغ تلویزیون و ماموریت بازپس گرفتن جایگاه تله تئاتر در رسانه ملی اتفاقی شگرف رخ داد و شنیده می شود که قرار است دوباره تله تئاتر به تلویزیون برگردد و دوباره می شود روی بازگشت خانواده تئاتر به قاب جعبه جادوئی امیدوار بود چرا که ؛

–  تله تئاتر فرصتی است که می تواند برای خانواده تئاتر که در محدودیت های مشخصی فعالیت می کنند درآمد زایی و شرایط اقتصادی مطلوب تری ایجاد کند

اما مدتها این اتفاق مبارک نمایشی در تلویزیون با نظر مخالف برخی مدیران کمرنگ شد و متاسفانه به شکلی کاملا محدود تولیدات نمایشی (تله تئاتر) به فراموشی سپرده شد و البته این مسئله بارها با اعتراض و درخواست خانواده تئاتر مواجه بود که وقعی نهاده نشد تا کم کم گلایه ها هم افول پیدا کند.

شبکه چهار سیما در دوره ای برای پخش تولید این آثار بسیار فعال عمل می کرد و ارتباط خانواده تئاتر و تلویزیون از همین مسیر در روند کیفی آثار نمایشی حتی سریال های تلویزیونی موثر بود.

–  تئاتری ها در تمام ادوار ناجی سینما و تلویزیون بودند