چه کسانی می توانند در مرحله دوم انتخابات رای دهند؟

دبیر ستاد انتخابات استان اردبیل از پیش بینی ۲۷۰ شعبه اخذ رای و سازماندهی ۶ هزار نفر در استان اردبیل در قالب عوامل اجرایی، نظارتی و بازرسی برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله سوار و اصلاندوز به عنوان تنها حوزه باقیمانده برای دور دوم در استان اردبیل خبر داد.

وی تاکید کرد: افرادی که در سایر حوزه‌های انتخابیه رای داده باشند، امکان حضور در این مرحله را نخواهند داشت و عوامل اجرایی از رای دادن چنین افرادی طبق قانون جلوگیری خواهند کرد.

به گزارش برنا؛ بهروز زلالی گفت: بر این اساس، تنها کسانی که در حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله سوار و اصلاندوز رای داده باشند و یا در دور نخست انتخابات در هیچ حوزه ای رای نداده باشند، در دور دوم انتخابات در روز ۲۱ اردیبهشت ماه می توانند رای دهند.

دبیر ستاد انتخابات استان اردبیل اضافه کرد: روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ رای گیری در ۲۷۰ شعبه در هر سه شهرستان پارس‌آباد، بیله سوار و اصلاندوز آغاز و به این طریق تکلیف هفتمین نماینده استان در مجلس مشخص خواهد شد.

وی بیان کرد: در این حوزه انتخابیه استان اردبیل، انتخابات الکترونیکی نخواهد بود و قرار است رای‌گیری به شکل نیمه الکترونیکی و با احراز هویت و به صورت آنلاین از طریق پنج سند هویتی شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه، کارت پایان خدمت و گواهینامه رانندگی انجام شود.

زلالی با اشاره به آغاز تبلیغات قانونی دو کاندیدای راه یافته به دور دوم در حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله سوار و اصلاندوز اظهار کرد: فرآیند تبلیغات تا ساعت هشت صبح روز ۲۰ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

بخوانید:  ۱۵ نفر در اطراف شعب رای‌گیری در استان کرمان دستگیر شده‌اند

 منبع

وی هر دو کاندیدای راه یافته به دور دوم و هواداران آنها را به رعایت قانون، اخلاقمداری در تبلیغات و پرهیز از هر گونه تنش و قانون شکنی در فضای حقیقی و مجازی دعوت کرد و گفت: پخش مناظره تلویزیونی هر دو نامزد راه یافته به دور دوم از روز دوشنبه (فردا) به همراه پخش برنامه تبلیغی آنها از صدا و سیما آغاز می شود.