چگونه با طب سنتی اضطراب را درمان کنیم؟

علائم اضطراب چیست؟

اصلی‌ترین تفاوت استرس و اضطراب در وجود یک محرک خاص است؛ استرس عمدتاً بر اثر یک موقعیت نگران‌کننده یا تهدیدآمیز ایجاد می‌شود اما اضطراب واکنشی به استرس است و لزوماً نیازی به محرک ندارد؛ به‌عبارت دیگر، اضطراب با نگرانی‌های مداوم و بیش از حد تعریف می‌شود که حتی در غیاب یک عامل استرس‌زا نیز از بین نمی‌رود.

درمان اضطراب با طب سنتی

یکی از مهمترین توصیه‌ها برای کاهش استرس، تنفس آرامش‌بخش و عمیق است؛ ورزش روزانه، ماساژ، خواب کافی و به‌موقع، دوری از اخبار و اطلاعات غیرضروری، کاهش استفاده از رایانه و تلفن همراه و حضور در طبیعت و انجام بازی‌های دسته‌جمعی از جمله راهکارهای طب سنتی ایرانی برای کاهش استرس هستند.منبع

علائم اختلال اضطرابی شامل احساس عصبانیت، بی‌قراری یا تنش، احساس خطر قریب‌الوقوع، احساس وحشت، تنفس سریع، تعریق زیاد، لرزش، احساس ضعف و خستگی، مشکل در تمرکز، اختلالات خواب و اجتناب از قرار گرفتن در موقعیت‌های اضطراب‌آور است.

راه‌های درمان اضطراب شامل مصرف داروهای تجویزشده از سوی روانپزشک و روان‌درمانی توسط متخصصان روان‌شناسی است اما راهکارهای کلی برای کاهش استرس و اضطراب در طب سنتی نیز وجود دارد که عمل به آن‌ها به درمان فرد کمک شایانی می‌کند.

عوامل بروز اضطراب چیست؟

عوامل ژنتیکی و محیطی، سبک زندگی و شرایط پزشکی فرد می‌تواند باعث بروز اختلال اضطراب شود.

تفاوت استرس و اضطراب چیست؟

تجربه رویدادهای استرس‌زای شدید مانند سوء‌استفاده، مرگ یکی از عزیزان و مشاهده خشونت می‌تواند فرد را دچار اختلال اضطراب کند؛ همچنین مصرف دارو، الکل یا مواد مخدر و ابتلا به برخی از بیماری‌های قلبی، ریوی و اختلالات تیروئید می‌تواند علائم اختلال اضطراب را در فرد ایجاد کند یا موجب بدتر شدن این علائم شود.

بخوانید:  بازار گل شادمان آماده خدمت رسانی به شهروندان منطقه 2 تهران

به گزارش برنا؛ اضطراب یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی است و به‌معنای ترس و نگرانی بیش از حد است که منجر به ناراحتی قابل توجه یا اختلال در عملکرد فرد می‌شود.