چگونه جهانگرد شویم؟

 

البته انواع دیگر ویزا هم وجود دارند، چرا که شما با داشتن ویزای شینگن نمی توانید به عنوان مثال به کانادا سفر کنید و برای سفر به کانادا می باسیت ویزای کانادا را اخذ کنید. ویزاهای توریستی به طور کلی به سه دسته سینگل یا یکبار ورود (Single entry visa)، دوبار ورود یا دابل (Double entry visa) و مولتیپل یا (Multiple entry visa) چند بار ورود تقسیم بندی می شوند. به عنوان مثال شما با داشتن ویزای سینگل تنها یکبار در طول مدت اعتبار ویزا می توانید وارد کشور مقصدتان شوید و در صورت برگشت به کشور مبدا یا کشوری خارج از اتحادیه اروپا می بایست برای  ورود مجدد به آن کشور دوباره ویزا بگیرید، در صورتی که با داشتن ویزای مالتیپل شنگن دیگر با چنین مشکلی مواجه نخواهید شد.

3

پس اگر اگر قصد سفر با تور را ندارید باید یک سری موارد را از قبل در نظر بگیرید. همچنین می بایست رزرو هتل و بلیط هواپیما را نیز در نظر داشته باشید. اگر بخواهید ماجراجویی داشته باشید و با دوچرخه و یا کشتی سفر کنید می بایست از قبل آژانس مسافرتی خود را در جریان بگذارید تا شرایط لازم را مهیا نموده و تمهیدات لازم را برای شما در نظر بگیرند.

جهانگردی با کمترین هزینه

2

در اصل اگر بخواهیم رک باشیم باید بگوییم: برای این که جهانگرد شوید باید سرمایه خوبی داشته باشید تا بتوانید در کشورهای مختلف سفر کنید. در طول سفر با کسب درآمد از عکس و فیلم هایی که از منظره های مختلف می گیرید بتوانید تا حدودی خرج سفر خود را در بیاورید. اما شما برای  این که جهانگرد شوید لازم است لیست حرکت قطار ها و پرواز هوا پیماها  را داشته باشید تا مطابق با آن ها بتوانید سفر کنید. سختی های سفر را به جان بخرید و همواره نقشه مسیر سفر را در دست داشته باشید. استفاده از راهنما می تواند به شما کمک کند. اما اگر به تنهایی سفر کنید نیاز به داشتن وسایل ضروری در داخل  کوله پشتی است.

بخوانید:  سوآپ گاز از روسیه می تواند ایران را هاب انرژی منطقه کند/ تحول اقتصادی با عملیاتی شدن همکاری با شانگهای و پالایشگاه های فراسرزمینی

پیشنهاد ما این است که گرفتن ویزای شنگن را به یک آژانس مسافرتی معتبر بسپارید تا هم سریعتر امور اخذ روادیتان انجام شود و هم شانس گرفتن ویزا برای شما افزایش پیدا کند. دلیل دیگر این پیشنهاد سخت گیری بیش از حد کشورهای دیگر برای دادن ویزا به شهروندان ایران می باشد، چرا که افراد قابل توجهی پس از موفقیت در اخذ ویزا و ورود به کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی داده و دیگر به کشور خود باز نگشتند. در نتیجه افسر ویزا مستقر در سفارت تا از عزم شما برای بازگشت به کشورتان و همچنین تمکن مالی لازم شما برای سفر اطمینان حاصل نکند برای شما ویزا صارد نمی کند و درخواست ویزای شما ریجکت می شود که به این حالت ریجکتی ویزای شینگن می گویند.

انواع روادید سفر

همچنین اگر در مشاغلی مانند خلبان هواپیما، مهمان دار هواپیما، خدمه کشتی،کار اقامتگاه ها٬ آموزش زبان انگلیسی، عکاسی، کارمند بخش خارجی، راهنمای تور،آژانس مسافرتی، مشاوره کسب و کار و سفر نامه نویس شوید می توانید خود به خود جهانگرد شوید.

موسسه شمیران گشت با سابقه ای طولانی و درخشان در زمینه روادید و مجوز سفر به اروپا، کانادا و … و با داشتن مجوزهای لازم از ارگان های مربوطه در ایران در انتهای این مطلب آموزشی از شما بابت مطالعه آن تشکر نموده و شما را دعوت به مطالعه مطالب آموزشی بیشتر در وبسایت خود می کند. برای این موضوع کافی است در گوگل در کنار موضوع دلخواهتان بنویسید: شمیران گشت (به عنوان مثال، ویزای شینگن شمیران گشت)

در این میان هر فرد جهانگردی قاره و طبیعت مورد علاقه خود را در نظر دارد. یکی علاقمند به دریا و جنگل است، یکی طبیعت وحشی و گرم آفریقا را می پسندد، فردی عاشق بیابان های گرم آفریقا و آسیاست، فردی دیگر به فرهنگ و آداب و رسوم آسیای شرقی علاقه دارد و … . اگر فرد جهانگرد نکات سفر را در نظر نگیرد و بی مهابا به سفر بپردازد، دیر یا زود دچار مشکلات عدیده ای در خارج از کشور شده و در ادامه سفرش به مشکل می خورد.

بخوانید:  رئیس جمهور درگذشت همسر شهید مطهری را تسلیت گفت
محتوای این مطلب تبلیغاتی است و توسط سفارش‌دهنده، تهیه و تنظیم شده استمنبع

برخی افراد به دلیل علاقه زیاد به سفر به اقصی نقاط جهان دائماً در حال مسافرت هستند و لذا دانستن اصول اولیه سفر به کشورهای خارجی برای آنها حیاتی است. اصولی مانند چگونگی سفر، تهیه بلیط پرز، رزرو هتل، گرفتن روادید و …. که هر مسافر می بایست از آنها اطلاع داشته باشد. به طور کلی در جهان 5 قاره وجود دارد که شامل: آسیا، اروپا، آمریکا، آفریقا و اقیانوسیه است. قطب جنوب را به دلیل عدم امکان سکونت عمومی توسط مردم و همچنین نداشتن استانداردهای اولیه زندگی نمی توان جزو قاره ها محسوب نمود.

البته این نکته را می بایست بدانید که جهانگردی مانند فیلم سفر به دور دنیا در 80 روز نیست که صرفاً با یک بالن دور دنیا را سیاحت کرده و به کشورتان برگردید. بلکه برای ورود به اکثر کشورهای جهان نیاز به پاسپورت و روادید سفر دارید. در نتیجه می بایست یا خودتان رابطه خوبی با سفارت ها داشته باشید و یا با یک موسسه گردشگری و آژانس مسافرتی معتبر قرارداد امضاء کنید و امور سفرتان را به آن موسسه بسپارید.

پس تا اینجا متوجه شدیم که باید برای سفر به کشورهای مختلف روادید داشته باشیم. گرفتن ویزا امری است که اگر بدون اطلاعات کامل و داشتن وکیل مجرب انجام شود احتمال ردی ویزا را بسیار افزایش می دهد. محبوب ترین نوع ویزا در جهان ویزای شینگن است. دلیل محبوبیت بالای ویزای شنگن این است که با داشتن آن می توان به تمامی کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپا سفر کنید و مدتی را در هر کدام (تا پایان مدت اعتبار ویزا) سکونت داشته باشید و به گشت و گذار بپردازید. به عنوان مثال شما اگر با ویزای شینگن آلمان وارد اروپا شده باشید می توانید به راحتی تغییر مسیر داده و خود را به کشور فرانسه برسانید و از زیبایی های سرزمین عشاق لذت ببرید، بدون اینکه نیاز به اخذ ویزای فرانسه داشته باشید. برای کشور ایتالیا و ویزای ایتالیا نیز شرایط به همین منوال است.

بخوانید:  فیلم شکار حلزون _ جشنواره فیلم فجر