ژاپنی‌‌ها صنایع الکترونیکی را متحول می‌کنند؟

سلولز تمایل زیادی به مواد کربنی دارد و به راحتی با پرکننده‌های CF ترکیب می‌شود. به‌عنوان مثال، CF آبگریز نمی‌تواند به خودی خود در آب پخش شود، اما زمانی که CNF وجود دارد، بدون زحمت در آب پخش می‌شود. به همین دلیل، محققان CNF‌های به دست آمده از آسیدین‌های زیستی را به‌عنوان ماتریس انتخاب کردند.

در حال حاضر، مواد زیرلایه متعددی می توانند به‌عنوان پخش‌کننده گرما به شکل لایه‌های نازک عمل کنند، اما اکثر آن‌ها گرما را در جهت درون صفحه به صورت همسانگرد پخش می‌کنند. این موضوع می‌تواند تداخل حرارتی با اجزای نزدیک یک دستگاه ایجاد کند.


آیا این خبر مفید بود؟

برای انجام سنتز مواد، محققان یک سوسپانسیون آبی از CF و CNF را آماده کردند و سپس از روشی به نام الگوبرداری سه‌بعدی مایع استفاده کردند. این فرآیند در یک نانوکامپوزیت با ماتریس سلولزی با الیاف کربنی که به صورت تک محوری تراز شده بود به اوج خود رسید.

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ دانشمندان ژاپنی فیلم‌های نانوکامپوزیتی انعطاف‌پذیر را با ترکیب ماتریس نانوالیاف سلولزی که از آسیدین‌ها و پرکننده‌های فیبر کربنی مشتق شده بود، ساختند. فیلم‌های تهیه‌شده، هدایت حرارتی ناهمسانگرد قابل توجهی را در صفحه نمایش ارائه می‌دهند.

تعدادی از کامپوزیت‌های پلیمری با پرکننده‌های رسانای حرارتی برای بهبود هدایت حرارتی پیشنهاد شده اند. با این حال، برخی گزارش‌ها در مورد مواد با پرکننده‌های صفحه‌مانند یا ذرات وجود دارد که ناهمسانگردی هدایت حرارتی را نشان می‌دهند، که برای جلوگیری از تداخل حرارتی بین دستگاه‌های مجاور حیاتی است. از سوی دیگر، پرکننده‌های فیبری مانند الیاف کربن (CF)، به دلیل ناهمسانگردی ساختاری، می‌توانند ناهمسانگردی درون صفحه را در مواد دو بعدی ارائه دهند.

بخوانید:  باید به مکانیزاسیون برای افزایش کیفیت تولید و بهره وری محصولات کشاورزی توجه ویژه شود

منبع

کوجیرو اوتانی، دانشیار دانشگاه علوم توکیو و همکارانش از جمله استادیار شوتا سونیاسو از موسسه ملی فناوری، کالج اویتا، و پروفسور توشیفومی ساتو از دانشگاه پلی تکنیک توکیو، فیلم نانوکامپوزیتی جدید تولید شده متشکل از نانوالیاف سلولز و فیبر کربن را ارائه کردند. پرکننده‌هایی که رسانایی حرارتی ناهمسانگرد برتر درون صفحه‌ای از خود نشان می‌دهند.

ژاپنی‌‌ها صنایع الکترونیکی را متحول می‌کنند؟

انتهای پیام/