کاستاریکا؛ دوباره گربه سیاه بزرگان؟


جام بیست و دوم

کاستاریکا؛ دوباره گربه سیاه بزرگان؟

تیم ملی کاستاریکا در گروه E مسابقات جام جهانی باید با اسپانیا، ژاپن و آلمان برای صعود رقابت کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا؛ بیایید به کمی قبل برگردیم. به جام جهانی ۲۰۱۴ و فیلم هیجان‌انگیزی که می‌شد از تیم کاستاریکا ساخت. کشوری کوچک از کارائیب که توانست در گروه مرگ، بالاتر از انگلیس، ایتالیا و اروگوئه صعود کند. این پایان ماجرایی بود که می‌توانست فیلمی پرفروش باشد اما همیشه اوضاع بر وفق آن‌ها نیست و ۴ سال بعد، آن‌ها خیلی سریع از جام روسیه کنار رفتند.

در راه رسیدن به قطر آن‌ها در ۷ بازی ابتدایی تنها یک برد داشتند و ممکن بود در جایگاه فعلی قرار نگیرند اما ۶ برد و یک تساوی در دیدارهای بعدی بلیت آن‌ها را برای قطر رزرو کرد.

حالا آن‌ها بازهم در گروهی سختی قرار دارند اما همان‌طور که در سال ۲۰۱۸ ممکن بود برزیل را حذف کنند و به نیمه‌نهایی برسند، امکان دارد دوباره گربه سیاه بزرگان لقب گیرند.

سرمربی: لوئیس فرناندو سوارز

پس از صعود کاستاریکا به جام جهانی، قرارداد ۴ ساله به او پیشنهاد شد. او سابقه رساندن هندوراس و اکوادور به جام جهانی را در کارنامه خود دارد. فرناندو همواره تیم‌‌هایی سخت‌کوش ساخته که با چاشنی نظم و تفکری تدافعی در زمین حضور پیدا می‌کنند.

ستاره: کیلور ناواس

او در کاستاریکا یک اسطوره است و بهترین گلر تاریخ کونکاکاف شناخته می‌شود. سابقه قهرمانی در لیگ فرانسه، لالیگا و لیگ قهرمانان را دارد و یک تنه کاستاریکا را به فوتبال دوستان معرفی کرده است.

نقطه ضعف: خط حمله. در ۱۵ بازی گذشته خود تنها ۱۴ گل زده‌اند. آن‌قدر در این بخش ضعف دارند که حتی ممکن است بدون گل زده جام را به پایان برسانند.

نقطه قوت: باتوجه به اینکه پیرترین تیم جام هستند پس تجربه زیادی در این تیم وجود دارد. آن‌ها در خط دفاعی هم کیفیت خوبی دارد و در ۷ بازی گذشته یک گل دریافت کرده‌اند.

ترکیب احتمالی:

ناواس

فولر – واستون – کالو – اویدو

تیدا – لورخس

مارتینز – تورس – کمپل

کونترراس

انتهای پیام//


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع