کاظمی پور :تمام قد از بانوان ورزشکار حمایت میکنیم

به گزارش برنا، مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با پایگاه خبری این وزارت‌خانه در خصوص عملکرد معاونت بانوان وزارت ورزش و جوانان در سال 1402 گفت: در سالی که گذشت، بانوان کشور ما عملکرد بسیار موفقیت‌آمیزی داشتند و به طور قطع می‌توان گفت در چند سال گذشته، زنان ورزش کشور بیشترین افتخارآفرینی را در میادین بین‌المللی در یک سال داشتند.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در خصوص مربیان و داوران تربیت‌شده خانم و افزایش آن نسبت به سال گذشته گفت: در حال حاضر ما 117843 و 217638 داور و مربی تربیت شده داریم و در سالی که گذشت موفق شدیم حدود 7 هزار داور و 14 هزار مربی را به جمع مربیان و داوران زن تربیت‌شده کشور ملحق کنیم.

او در ادامه به اعزام بانوان ورزشکار در میادین بین‌المللی و میزبانی رویدادهای بین‌المللی پرداخت و گفت: در سالی که گذشت، ما حدود 451 اعزام به رویدادهای خارجی داشتیم و همچنین میزبانی 146 رویداد بین‌المللی را بر عهده گرفتیم. در سال 1402 تمرکز بیشتر معاونت، روی اعزام و افتخارآفرینی بیشتر بانوان ورزشکارمان بود که خدا را شکر این اتفاق رقم خورد و زنان ایران در مسابقات مختلف توانستند نتایج بسیار خوبی را رقم بزنند.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: سال گذشته 817 مدال کسب شده در مسابقات بین‌المللی داشتیم و این بهترین آمار کسب شده در یک سال در چند سال گذشته است. ما تمام قد از بانوان حمایت خواهیم داشت تا در ادامه بتوانند در جهت اهتزاز پرچم کشورمان تلاش موثر داشته باشند، در این زمینه از حمایت نمایندگان مجلس، وزارت ورزش و در کمیته ملی المپیک و پارالمپیک هم برخوردار هستیم.

بخوانید:  مشاهده یک قلاده خرس در جاده جواهردشت شهرستان رودسر+فیلم

انتهای پیام/منبع کاظمی‌پور همچنین در خصوص حفظ جایگاه و عضویت بانوان در مجامع بین‌المللی گفت: به حول قوه الهی تا اینجای کار 112 کرسی ما را در مجامع بین‌المللی، زنان کشور تشکیل داده‌اند که این آمار نسبت به سال گذشته، به 9 نفر افزایش پیدا کرده است. معاونت ورزش بانوان در این مدت تلاش کرد با شناسایی، حمایت و معرفی بانوان ورزشکار موفق و هویت‌آفرین مبتنی بر ارزش‌های ایرانی- اسلامی قدم موثری در مسیر توسعه ورزش قهرمانی و حضور بانوان ورزشکار در میادین بین‌المللی بردارد که خوشبختانه با اجرای برنامه‌ریزی‌ها شاهد افتخارآفرینی‌های متعدد در مسابقات و رویدادهای مختلف بوده‌ایم و امیدوارم با تلاش ورزشکاران و مجموعه ورزش کشور، در سال آینده شاهد اتفاقات خیلی بهتر برای ورزش بانوان باشیم.