کاهش درآمد فولادسازان چینی در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۲۲

همچنین به نقل از منابع خبری تولید آهن خام در این دوره با ۰.۴ درصد کاهش در سال به ۷۹۵.۰۶ میلیون تن رسید.

انتهای پیام/

فعالان بازار در روز پنج شنبه (۲۹ دسامبر) اعلام کردند در بخش معدن و بهره مندی از فلزات فولادی، سود سالانه در چین حدود ۲۷.۶ درصد کاهش یافته است.

این در حالی است که درآمد این بخش در مقایسه با ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۱، حدود ۲۷.۶ درصد کاهش یافته است.

معامله گران در روز پنج شنبه (۲۹ دسامبر) گزارش دادند درآمد صنعت معدن چین  در بخش استخراج و بهره‌ برداری از فلزات فولادی،  در ۱۱ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ به ۵۴.۸۵ میلیارد یوان (۷.۹ میلیارد دلار) رسیده است.

این در حالی است که بررسی ها نشان داد میزان تولید محصولات فولادی در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ به ۱.۲۲۵ میلیارد تن رسیده است.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

به نقل از برخی تاجران، چین بزرگترین تولید کننده فولاد در جهان است. بررسی ها نشان داد فولادسازان چینی در سال ۲۰۲۱، تولید فولاد را به ۱.۰۳ میلیارد تن رساندند.

از طرفی معامله گران در روز پنج شنبه (۲۹ دسامبر) اعلام کردند میزان واردات سنگ آهن به چین در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ حدود ۹۸.۸۵ میلیون تن گزارش شد.

به نقل از چندین منبع خبری، در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ مجموع سود ناخالص شرکت‌ های بزرگ و متوسط مستقر در چین در محدوده ۷.۷۲ تریلیون یوان (۱.۱ تریلیون دلار) گزارش شد. این در حالی است که میزان سود این شرکت ها حدود ۳.۶ درصد کمتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ بوده است.

بخوانید:  بخشش سیزده محکوم به قصاص در گلستان

به نقل از برخی تاجران، بعید به نظر می رسد که در فصل زمستان درآمد فولادسازان مستقر در چین به دلیل افزایش تعداد موارد مبتلا به ویروس کووید ۱۹ بهبود یابد در نتیجه این امر باعث محدودیت های انبوه مکرر و رکود اقتصاد این کشور خواهد شود. علاوه بر این باید توجه داشت که تقاضای جهانی برای فولاد پایین است و باعث تعطیلی گسترده کارخانه ‌های فولادی در اروپا و چین شده تا تواند به متعادل کردن تقاضا و عرضه محصولات فولادی کمک کند.

این در حالی است که واردات سنگ آهن چین نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۵.۸ درصدی همراه بوده است.

به نقل از برخی منابع خبری، نرخ کاهش درآمدهای بخش ذوب و نورد فلزات آهنی در ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۲۲ نسبت به شاخص ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۱.۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری برنا، وب سایت SteelOrbis با مراجعه به اداره ملی آمار چین اعلام کرد در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲، درآمد شرکت های فولادی مستقر در چین به ۲۲.۹۲ میلیارد یوان (۳.۳ میلیارد دلار) رسید. این در حالی است که میزان درآمد این شرکت ها در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۹۴.۵ درصد کاهش یافته است.

این در حالی است که تولید فولاد در سال ۲۰۲۱ حدود ۳ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است.

تحلیل گران بازار در روز پنج شنبه (۲۹ دسامبر) گزارش دادند درآمد شرکت های چینی در مجتمع معدنی و فلزی در سال ۲۰۲۲ به دلیل شرایط نامناسب بازار جهانی و محدودیت های شدید مقامات برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به شدت کاهش یافته است. همچنین باید توجه داشت که در ماه دسامبر، دولت این کشور تصمیم گرفت محدودیت‌ های قرنطینه را کاهش دهد تا بهبود اقتصاد کشور را تحریک کند.

بخوانید:  پیام تبریک وزارت ورزش و جوانان پس از صعود تاریخی تیم ملی هاکی روی یخ بانوان به فینال قهرمانی آسیا

بررسی ها نشان می دهد در دوره، ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ درآمد حاصل از بخش فولادسازی در چین نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۰.۴ درصد کاهش یافته است. همچنین باید توجه داشت که درآمد تولید کنندگان تجهیزات راه آهن، کشتیرانی، هوافضا و سایر تجهیزات در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۲۲ در محدوده ۱۷۸.۷ میلیارد یوان (۲۵.۷ میلیارد دلار) بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۸.۲ درصدی همراه بوده است.

در نتیجه این امر امکان بهبود تولید فولاد را فراهم کرده، اما افزایش شدید تعداد بیماری‌ ها باعث شده خریداران نتوانند به فولادسازان و کل بازار اعتماد کنند.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داد، در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ چین تولید فولاد را ۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ کاهش داد.


آیا این خبر مفید بود؟