کاهش عمر پروژه‌های عمرانی در کهگیلویه و بویراحمد/ علت طولانی شدن پروژه پل چهارم بشار بررسی شود

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ کیامرث حاجی‌زاده در نشست شورای فنی با بیان اینکه مدیران برنامه زمان‌بندی نظارت بر پروژه‌ها را ارائه دهند گفت: مدیران با همراهی فرمانداران در روزهای تعطیل و بعدازظهرها بر پروژه‌های شهرستان نظارت کند و در صورتی که معارضی وجود داشت رفع کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص اعتبار به پروژه‌های سفر سال گذشته رئیس جمهور خبر داد و افزود: مناقصه همه پروژه‌های سفر برگزار شود، ضمن اینکه انتظار می‌رود با تخصیص اعتبارات به پروژه‌های سفر، شاهد تحول جدی در حوزه عمرانی استان باشیم.


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای اولین بار ساختارشکنی کردیم و عمر پروژه‌های عمرانی را از ۱۵ و ۱۷ سال کاهش دادیم.

حاجی‌زاده با بیان اینکه باید فرقی میان پیمانکاری که ۷۰ درصد پول گرفته اما ۱۰ درصد هم کار نکرده و پیمانکاری که ۲۰ درصد پول دریافت کرده اما ۷۰ درصد کار انجام داده باشد، گفت: نظارت فنی بر پروژه‌ها اولویت دستگاه‌ها است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در بخش پایانی سخنان خود خواستار پالایش در انتخاب پیمانکاران شد و عنوان کرد: از واگذاری پروژه‌ها به پیمانکارانی که آزموده شدند جلوگیری شود برای مثال نباید به پیمانکاری که در حوزه راه ضعیف عمل کرده در حوزه دیگری پروژه واگذار شود.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع


کاهش عمر پروژه‌های عمرانی در کهگیلویه و بویراحمد/ علت طولانی شدن پروژه پل چهارم بشار بررسی شود

وی با بیان اینکه تعداد کمی از پروژه‌ها غیرفعال هستند که از محل‌های مختلف برای آنها اعتبار در نظر گرفته می‌شود، عنوان کرد: عمده پروژه‌ها و اعتبارات استان در حوزه راه و آب است لذا دستگاهی متولی با توجه به در پیش بودن فصل سرما خصوصا در مناطق سردسیری پروژه‌های حوزه راه را فعال کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص اعتبار به پروژه تقاطع تنگ مهریان خبر داد و عنوان کرد: مبلغ ۲۰ میلیارد تومان به مصوبات قبلی سفر اضافه شده و پروژه باید فعال شود در غیر اینصورت ماده ۴۶ قانون برای پیمانکار اجرا شود.

وی با تاکید بر استمرار اقدامات خوب صورت گرفته در بهسازی روستا خاطرنشان کرد: با اجرای طرح‌های بهسازی روستاها و طرح هادی شاهد تحول بیشتر در روستاهلی استان باشیم.

وی با بیان اینکه برای اولین بار ساختارشکنی کردیم و عمر پروژه‌های عمرانی را از ۱۵ و ۱۷ سال کاهش دادیم، گفت: طی یکی دو سال اخیر چندین پروژه را کلنگ‌زنی و افتتاح کردیم لذا اگر بخواهیم می‌توانیم پروژه‌های عمرانی را در مدت زمان کمی به بهره‌برداری برسانیم.

 

حاجی‌زاده در ادامه با اشاره به ساماندهی و نظارت دبیرخانه شورای فنی بر پل سوم و چهارم بشار و پل بنسنجان گفت: برای پل چهارم از محل اعتبارات نفت ۱۰ میلیارد و پل بنسنجان ۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که دبیرخانه پیگری کند چرا پل چهارم تاکنون به بهره‌برداری نرسیده، ضمن اینکه راه و شهرسازی در صورت عدم تفاهم با پیمانکار پل سوم، قانون را اجرا کند.

بخوانید:  دستور وزیر فرهنگ برای پیگیری ماجرای توهین به هنرمندان موسیقی

انتهای پیام