کاهش مشکلات ناباروری با حمایت‌های سازمان بیمه سلامت

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع وی تاکید می‌کند، بیش از ۵۰ درصد مراجعان به مرکز درمانی ما از بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت بوده و این سازمان همکاری و تعامل مناسبی دارد.

محمدیان رییس کلینیک ناباروری استان زنجان می‌گوید، متاسفانه برخی از زوجین دچار ناباروری‌های طولانی مدتی بودند، لذا این افراد به دلیل مشکلات مالی نتواستند در طول این سال‌ها از خدمات درمانی استفاده کنند؛ اما از زمان تصویب این قانون و حمایت‌های بیمه‌ای توسط بیمه سلامت ایران درصد بسیاری از مشکلات‌ها آن‌ها مرتفع شده است.

ناصحی تاکید می‌کند، پوشش بیمه‌ای خدمات درمان ناباروری تا سقف ۹۰ درصد در تعهدات بیمه سلامت قرار گرفته است.

از سوی دیگر سازمان بیمه سلامت ایران، جهت اجرایی کردن هرچه بهتر این قانون مصوب کرد که مادران باردار فاقد بیمه نیز تحت پوشش بیمه قرار گرفته و فرزندان آن‌ها نیز تا ۵ سالگی می‌توانند از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند. ضمن اینکه سازمان بیمه سلامت ایران با حسن نیت پرداختی‌ها به موسسات درمان ناباروری را در اولویت کار قرارداد، به طوری که در حال حاضر تمامی پرداخت‌ها به روز بوده و به گفته موسسات ارایه دهنده خدمت مشکلی دراین باره وجود ندارد. البته بیمه سلامت پوشش بیمه‌ای مشخصی برای هر سیکل درمان ناباروری دارد.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

شیویاری تصریح می‌کند، باید در خصوص قانون اطلاع رسانی‌های دقیق صورت گیرد، البته که در آینده نتایج بهتری را می‌توان از حمایت‌های صورت گرفته مشاهده کرد؛ در استان زنجان یک مرکز درمان ناباروری فعالیت می‌کند و ما انتظار داریم که مسئولان ذی ربط امکانات بیشتری را برای این استان در نظر بگیرند، ناگفته نماند که زنجان موفقیت‌های بسیاری را در بحث درمان ناباروری کسب کرده است.

بخوانید:  اوقات شرعی آبادان و خرمشهر در 18 فرودین ماه 1403 + دعای روز 26 ماه رمضان

محمدیان اظهار می‌کند، خوشبختانه در حال حاضر شرایط مناسبی در درمان ناباروری وجود دارد، در حالی که افراد تحت پوشش بیمه بوده و خدمات مورد نیاز را نیز بیمه در اختیار افراد قرار می‌دهد؛ خوشبختانه خدمات هزینه بر و هنگفت گذشته با پرداخت مبلغ جزیی مورد استفاده زوجین قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا؛ بیش از یکسال از اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب مجلس شورای اسلامی می‌گذرد، هر قانونی در ابتدای اجرا شاید با مشکلات و چالش‌هایی روبه رو شود؛ اما این به آن معنا نیست که قانون در مسیر بی توجهی قرار گیرد.

وی تاکید می‌کند، بر خلاف توجهات سازمان بیمه سلامت ایران، سازمان تامین اجتماعی هیچ تعاملی با مرکز ما ندارد.

سازمان بیمه سلامت ایران، به عنوان یک سازمان بیمه‌ای دولتی از زمان تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از تمام ظرفیت و بستر‌های لازم جهت کمک به زوجین نابارور و اجرایی کردن این قانون استفاده کرده است، به گونه‌ای که درحال حاضر بیمه شدگان این سازمان در تمامی استان‌ها می‌توانند از خدمات بیمه‌ای برای درمان ناباروری استفاده کنند؛ با توجه به اینکه درمان ناباروری در تمامی دنیا جز خدمات گرانقیمت است، در حال حاضر اقدامات درمانی مهمی در این خصوص تحت پوشش بیمه است.

مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان می‌گوید، بر اساس سیاست‌های جمعیتی مقام معظم رهبری، از سال گذشته سازمان‌های بیمه گر به ویژه سازمان بیمه سلامت ایران طبق دستورالعمل‌های ابلاغی به اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ورود کرد.

بخوانید:  سرمایه گذاری در بخش صنعت منیزیم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد انجام شد

در حالی که در ابتدای اجرای قانون هستیم، باید دید درسال‌های آینده چه تحولی ایجاد خواهد شد، بدون شک هرگونه حمایتی از زوجین نابارور می‌تواند اجرای قانون را در مسیر قابل قبول تری قراردهد.

­در طول سال‌های گذشته مشکلات اقتصادی جامعه سبب شده که بسیاری از زوجین نابارور جهت درمان و استفاده از خدمات مورد نیاز به مراکز و موسسات درمانی مراجعه نکنند، اما تصویب این قانون و حمایت‌های سازمان‌های بیمه گر سبب شد که زوجین بسیاری اقدام به استفاده از روش‌های درمانی کنند.

قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت درسال ۱۴۰۰ پس از تاکیدات مقام معظم رهبری و هشدار کارشناسان مورد توجه مسئولان قرار گرفت و از آن مقطع تاکنون تدابیر ویژه‌ای برای حمایت از خانواده در جهت فرزندآوری صورت گرفته است؛ البته حل بخشی از این مشکل به مسائل فرهنگی جامعه مرتبط بوده و بخش دیگر با حوزه اقتصاد درآمیخته است.

طبق گزارش‌ها و بررسی‌های به عمل آمده ادارات کل استانی بیمه سلامت نیز با مراکز درمانی طرف قرارداد در این باره ارتباط و تعامل مناسبی داشته و خوشبختانه زوجین نسبت به گذشته با چالش‌های به مراتب کمتری مواجه هستند.

وی اظهار می‌کند، طی یکسال گذشته مراجعه کنندگان بسیاری برای درمان ناباروری اقدام کرده و خوشبختانه زنجان هیچ مشکلی ندارد. در حال حاضر ۱۲۵ نفر از بیمه شدگان نابارور سازمان بیمه سلامت در زنجان نشان دار شده و به محض مراجعه خدمات مورد نیاز را دریافت می‌کنند. همچنین برای ۳۵ زوج نیز پرونده تشکیل شده است.

جوانی جمعیت موضوع با اهمیتی برای کشورما است، بدون شک نمی‌توان نسبت به آن بی تفاوت بود؛ اتخاذ هرگونه سیاستی با هدف جوانی جمعیت اقتصاد کشور را به سمت پویایی و رشد پیش می‌برد.

بخوانید:  انتشار مطلبی به نقل از رییس قوه قضاییه صحت ندارد/ جلسه شورای عالی قضایی دوشنبه‌ها برگزار می‌شود