کاهش ۲۰۰ کیلومتر مسیر شهروندان تهرانی با بهره‌برداری تقاطع بزرگراه آبشناسان


کاهش ۲۰۰ کیلومتر مسیر شهروندان تهرانی با بهره‌برداری تقاطع بزرگراه آبشناسان

تقاطع غیر همسطح بزرگراه آبشناسان از مسیر تردد شهروندان ۲۰۰ کیلومتر کاهش می یابد، ۴ تقاطع از این تقاطع ها در منطقه ۵ قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری برنا، عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح بزرگراه آبشناسان – جنت آباد در غرب تهران آغاز شد. این تقاطع یکی از ۲۳ تقاطع غیرهمسطحی است که با بهره برداری از آنها مسیر تردد شهروندان ۲۰۰ کیلومتر کاهش می یابد، ۴ تقاطع از این تقاطع ها در منطقه ۵ قرار دارد.

تقاطع غیر همسطح حکیم- تعاون به طول ۱۶۲۰ متر و تقاطع غیر همسطح شهید آبشناسان- جنت آباد از جمله این تقاطع ها هستند.

احسان شریفی شهردار منطقه ۵تهران  در این‌باره اظهار کرد: تقاطع غیرهمسطح حکیم – تعاون در یک جهت ۷.۵ کیلومتر مسیر شهروندان را کوتاه می کند، بر اساس برداشتی که انجام شده در هر ساعت ۲ هزار خودرو از آن مسیر عبور می کنند که این کاهش مسیر می تواند در کاهش قابل توجه مصرف سوخت، استهلاک و زمان سفر تاثیر گذار باشد.

همچنین تقاطع غیر همسطح بزرگراه آبشناسان- جنت آباد به طول حدود ۱۹ هزار متر یکی از بزرگترین تقاطع های غیر همسطحی است که در انتهای بزرگراه شهید آبشناسان ساخته می شود تا تنها چراغ قرمز این بزرگراه را حذف کند.

پروژه بزرگراه آبشناسان تا یک سال دیگر به بهره برداری می رسد

مهدی نوروزی معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۵ هم درباره این تقاطع توضیح داد: با انجام این پروژه بزرگراه شهید آبشناسان در دوطرف یعنی حرکت غرب به شرق و بالعکس به زیر سطح خواهد رفت و جنت آباد مرکزی و شمالی به هم متصل خواهند شد. این طرح قرار است تا یک سال آینده به بهره‌برداری برسد.

بخوانید:  اوقات شرعی ماه مبارک رمضان شهر ارومیه در سال ۱۴۰۲ / ۱۳ رمضان

انتهای پیام/ 

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع