کتابخوانی موثر را به مسئله اول فرهنگی کشور تبدیل کنیم

انتهای پیام/

منبع مدیر کمیته‌ فرهنگی و محتوایی سی امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: مهم‌ترین چیزی که در فضای عمومی برای کودکان باید انجام داد، این است که مطابق با سلیقه این نسل به تألیف بپردازیم. اکنون که در آستانه سی‌امین دوره هفته کتاب هستیم این موضوع ناراحت کننده است که از گذشته تا به امروز نگاه ما در حوزه ادبیات کودک و نوجوان به طور کامل ترجمه‌محور بوده است. نقش ترجمه برای سال‌ها پررنگ بود و برخی از کتاب‌ها تناسبی با فرهنگ ایرانی نداشت. مهم‌ترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم حمایت از تولید کتاب تألیفی است. حتماً باید مختصات حوزه کودک را هم در نظر بگیریم و کتاب‌هایی متناسب با ذائقه کودک ایرانی تولید کنیم.

هراتی درباره برنامه‌های سی‌امین دوره هفته کتاب گفت: در کنار دوستان ما در مجموعه خانه کتاب و ادبیات ایران ارگان‌های مختلف متناسب با دستگاه‌های خودشان، با طراحی صفحات مجازی یا صفحات با کارویژه‌هایی که بعضاً برای اولین بار است، صورت می‌گیرد و همچنین تولید محصولاتی تبلیغاتی برای صدا و سیما، به برگزاری هرچه باشکوه‌تر این هفته کمک خواهند کرد. از صدا و سیما گرفته تا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و امور مساجد، نظام فرهنگی خود را فعال کرده‌اند تا در این هفته یک فضای فرهیخته را برای عامه مردم ایران ایجاد کنند.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

کتابخوانی موثر را به مسئله اول فرهنگی کشور تبدیل کنیم


آیا این خبر مفید بود؟

معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتاب‌خوانیِ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پایان گفت: از نگاه بنده فرق این دوره هفته کتاب با ادوار پیشین، یکدست شدن و یک صدا شدن تمام حوزه‌هایی است که حوزه کتاب را نمایندگی می‌کنند و متولی هستند و مستقیم با این حوزه کار می‌کنند، است. همچنین تلاش شده یک صدا، یک پیام و تولیدات واحد با گستردگی بیشتر و کار تشکیلاتی اتفاق بیفتد؛ ترکیب این برنامه‌ها از ویژگی‌های سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران است.