کتاب باید تبدیل به خوراک فرهنگی خانواده‌ها شود


کتاب باید تبدیل به خوراک فرهنگی خانواده‌ها شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی هفته کتاب را زمان مناسبی برای معرفی کتاب‌های جدید و ایجاد انگیزه بیشتر برای مخاطبان حوزه کتاب دانست.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ محمد حسین‌زاده؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با ستاد خبری سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به اینکه هفته کتاب یک نماد است، بیان کرد: هفته کتاب زمان مناسبی برای معرفی کتاب‌های جدید و ایجاد انگیزه بیشتر برای مخاطبان حوزه کتاب است و باید برنامه‌های حوزه کتاب در طول سال تداوم داشته باشد. کتاب به‌عنوان یک محصول فرهنگی، باید تبدیل به خوراک فرهنگی خانواده‌ها شود.

وی ادامه داد: در استان خراسان رضوی با همکاری سازمان‌ها و تشکل‌های مردمی، مجموعه‌ای از رویدادها برای اجرا در سی‌اُمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران درنظر گرفته شده است.

حسین‌زاده با اشاره به برخی از برنامه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی در هفته کتاب، اظهار کرد: عرضه بسته‌های ترویجی کتاب و برگزاری نمایشگاه کتاب در مدارس ازجمله برنامه‌های ما در سی‌اُمین دوره هفته کتاب است. همچنین برنامه‌های مشاوره کتاب برای والدین درنظرگرفته شده است. ساخت کلیپ‌ها و برنامه‌های متفاوت که از طریق تلویزیون و رادیو استان خراسان رضوی و فضای مجازی پخش می‌شود از دیگر برنامه‌هایی است که در این هفته اجرا خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی در پایان با بیان اینکه در این دوره از هفته کتاب، مقوله ترغیب مردم به خرید کتاب را در اولویت قرار داده‌ایم، گفت: مقرر شده اکران‌ شهری شعار سی‌اُمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با عنوان «ما همانیم که می‎‌خوانیم» در شهرهای مختلف استان خراسان رضوی صورت بگیرد.

سی‌اُمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «ما همانیم که می‌خوانیم» از ۲۱ تا ۲۷ آبان‌ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع