کره شمالی به کره جنوبی حمله کرد


کره شمالی به کره جنوبی حمله کرد

براساس ادعای دولت سئول، کرۀ شمالی به اطلاعات حدود ۱۰۰۰ نفر از کارشناسان حوزه سیاست خارجی این کشور حملۀ سایبری انجام داده و اطلاعات آن‌ها را به دست آورده است

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ براساس ادعای دولت سئول، کرۀ شمالی به اطلاعات حدود ۱۰۰۰ نفر از کارشناسان حوزه سیاست خارجی این کشور حملۀ سایبری انجام داده و اطلاعات آن‌ها را به دست آورده است. طبق گزارش‌های منتشر شده به نظر می‌رسد که قربانیان این عملیات سایبری از میان کارشناسان اندیشکده‌‌های سیاسی و دانشگاه‌های کرۀ جنوبی بوده‌اند.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که هکرها برای فریب این قربانیان از راهکار ارسال ایمیل فیشینگ استفاده کرده بودند تا آن‌ها به سایت‌های فیک و جعلی هدایت شوند و هکرها اطلاعات مدنظر خود را به دست بیاورند، حملۀ مذکور گستره‌ترین حملۀ هکری علیه افراد شاخص سیاسی ئر تاریخ کرۀ جنوبی است و سیزده شرکت مهم این کشور را هم از آن متأثر شده‌اند.

کرۀ جنوبی مدعی شده است که فقط ۴۹ نفر از ۱۰۰۰ قربانی و دو شرکت مورد حمله قرار گرفته به طور کامل در دام هکرها افتاده‌اند و باج ۲.۵ میلیون وونی به هکرها پرداخت کرده‌اند، البته هنوز مشخص نیست که هکرهای وابسته به پیونگ‌یانگ چه اطلاعاتی را به چنگ آورده‌اند و هدف این حمله چه چیزی بوده است. کارشناسان اعتقاد دارند که هدف اصلی پیونگ‌یانگ از این حمله جمع‌آوری اطلاعات دربارۀ سیاست‌های خارجی سئول بوده است، برخی منابع خبری در روزه‌های اخیر از اجرای یک حملۀ هکری علیه پژوهشگران امنیتی کرۀ جنوبی توسط همسایۀ شمالی این کشور  داده بودند.

به گزارش برنا هکرهای وابسته به دولت پیونگ یانگ فعالیت گسترده‌ای نیز در حوزۀ رمز ارزها دارند و برخی منابع از کسب  ۱.۷۲ میلیارد دلار ثروت از این راه توسط کرۀ شمالی خبر می‌دهند. حال باید منتظر ماند تا مشخص شود که حملات سایبری اخیر منجر به افزایش تنش در فضای حقیقی میان دو کره هم خواهد شد یا مسئله در سطح تنش مجازی باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع