کسب جایزه معتبر بین المللی 2022 ICTP توسط استاد دانشگاه شریف

 دکتر باغرام فارغ‌التحصیل برتر دکتری دانشگاه صنعتی شریف، در سال ۲۰۱۳ جایزه بین‌المللی مؤسسه بالزان را برای همکاری با مؤسسه اخترفیزیک پاریس زیرنظر دکتر رویا مهیایی و دکتر جوزف سیلک دریافت کرد.


آیا این خبر مفید بود؟

کسب جایزه معتبر بین المللی 2022 ICTP توسط استاد دانشگاه شریف

در اعلام رسمی مربوط به این جایزه آمده است: « پژوهش‌های دکتر باغرام بر روی تشکیل زیرهاله‌‌های ماده تاریک و روش‌های غیرمستقیم برای آشکارسازی آنها، نشانه‌های مشاهداتی ناگاوسیت اولیه و مطالعات مربوط به گرانش تعمیم یافته شاخص بوده است. مطالعاتی که در ارتباط نزدیک با مساحی‌های ساختارهای بزرگ مقیاس کیهانی است که در حال انجام است و یا برای آینده برنامه ریزی شده است. همچنین دکتر باغرام با تلاش‌های بی‌وقفه و بی‌نظیرش برای کمک به شکوفایی فیزیک و فیزیکدانان جوان در ایران در این دوران بسیار پیچیده متمایز شده است.»

بخوانید:  31 شهریور پایان فرصت بارگذاری مدارک رتبه‌بندی معلمان است

جایزه سال 2022 مرکز بین المللی فیزیک نظری عبدالسلام (ICTP)، به دکتر شانت باغرام عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف اعطا شد.

منبع

 

خبرگزاری برنا؛ طبق اعلام کمیته‌ جوایز مرکز بین المللی فیزیک نظری عبدالسلام (ICTP) دکتر شانت باغرام، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف و دکتر محمدحسین نامجو، فارغ التحصیل دانشگاه شریف و پژوهشگر پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، برنده جایزه مرکز بین‌المللی فیزیک نظری 2022 ICTP  شدند. این جایزه به واسطه‌ی مشارکت پیشگامانه‌ی این دو کیهان‌شناس جوان و برجسته‌ی ایرانی در توسعه‌ی چارچوب‌های نظری، محاسباتی و آماری برای مقایسه پیش‌بینی‌های نظری پدیده‌های مختلف کیهان‌شناسی و اخترفیزیکی با داده‌های رصدی دقت بالا، به ایشان اختصاص یافت.