کشاورزی را به سمت امنیت غذایی پیش می‌بریم


رئیس بنیاد مستضعفان: کشاورزی را به سمت امنیت غذایی پیش می‌بریم


رئیس بنیاد مستضعفان کشور با بیان اینکه به دنبال توسعه الگوی کشت مناسب در استان کرمان هستیم، گفت: ما ماموریت داریم برای امنیت غذایی تلاش کنیم و از این جهت کشاورزی را به سمت امنیت غذایی پیش می‌بریم.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سید پرویز فتاح در دیدار با فداکار استاندار کرمان، با اشاره به طرح مجتمع کشاورزی، باغی و زراعی بنیاد مستضعفان در شهرستان ارزوئیه افزود: قبلا گلخانه‌ای در ارزوئیه وجود نداشت و الان طرحی به وسعت ۲۰ هکتار با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان راه‌اندازی شده است که مراحل گاز‌رسانی آن به زودی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به محدودیت آب در منطقه اظهار داشت: بهتر است متناسب با آب منطقه به سمت محصولات آبی کمتر برویم و سعی کنیم از آبیاری قطره‌ای و بازچرخانی آب برای گلخانه‌ها استفاده کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با بیان اینکه ما به دنبال توسعه الگوی کشت مناسب در استان کرمان هستیم گفت: محصولات هر منطقه‌ای در چارچوب و استراتژی بنیاد باید باشند، لذا عادت‌های زراعی را تغییر دهیم و برای توسعه بر اساس چارچوب عمل کنیم.

فتاح با بیان اینکه 2 هزار بسته غذایی و معیشتی بین محرومان در ارزوئیه توزیع می‌شود، افزود: یک دستگاه آمبولانس به ارزوئیه اختصاص داده شد و بیمارستان منطقه و خانه بهداشت تجهیز می‌شود و چند زمین ورزشی نیز بررسی شده است.

فتاح با اشاره به اینکه کارخانه نساجی کرمان سال‌ها پیش تعطیل شده و بلاستفاده مانده است، افزود: سعی ما بر این است که ملک این کارخانه مولدسازی شود و حتماً به نفع استان کرمان خواهد بود.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع